x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

Kolik obleků by měl mít každý správný muž?

Šaty dělají člověka a oblek je toho jasným důkazem

29.10.2017 / Milan Charvát
Asi každý muž, který míří vysoko, chce na schůzkách působit co nejlépe. To jde velmi těžko bez dobře padnoucího obleku. Kolik byste však takových obleků měli mít ve svém šatníku? A jak by vlastně měly vypadat?

Získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu

MontyRich předplatné

+ kniha v hodnotě 890 Kč zdarma

Největším problémem, kterému muži čelí, je, že pánské oblečení není ani zdaleka tak variabilní jako ženské. Možností mnoho není. Obzvláště pokud jde o pracovní vzhled – zářivě zelená, růžová apod. by nemusela být přijata úplně nejlépe. Potřebujete proto sestavit šatník, který je univerzální a pomůže vám měnit vzhled ze dne na den. Představte si obleky jako plátno a košile, kravaty a boty jako malby, které můžete měnit.

Dobrý oblek je investice

Dobrý oblek bude tou nejdražší částí vašeho pracovního vzhledu. Šetřit na něm se určitě nevyplácí. Raději šetřete na množství než na kvalitě. Pokud si víc dovolit nemůžete, postačí tři obleky. Jeden černý, druhý tmavě modrý a třetí šedý. Nejlepší je samozřejmě nechat si udělat oblek na míru u křejčího. Techto služeb začíná v Česku přibývat a tak je z čeho vybírat. A pokud se Vám nechce ke krejčímu, vždy dbejte, aby to vypadalo, že byl oblek šitý přímo na vás: Správná délka rukávu, lehce přiléhavý a pevně posazený na ramenou. A pozor na to, abyste si fakt, že vám oblek výborně sedí, nespletli s pocitem, že je vám těsný a malý - naopak volný tak, abyste v něm mohli dělat přemety, dobře padnoucí oblek také určitě nebude.

Mixujte - ale s citem

Nyní, když už máte vybrané obleky, je na čase zvolit k nim správné doplňky. Ty jsou přirozeně druhou nejdůležitější věcí - naštěstí také levnější. Právě doplňky jako košile či kravaty vám dávají možnost obměny vašeho každodenního vzhledu. Dříve než si ale koupíte košile různých barev a vzorů, zvažte následující body:

I když může být konkrétní odstín zelené momentálně v módě a „letí“ všude – na košilích, rukavicích i závěsech – vždy zvažte, zda se v něm vy sami cítíte dobře a zda vám „sedí“. A také to, zda se zrovna tento konkrétní tón hodí k vašim oblekům. Nezapomínejte, lidské bytosti jsou vizuální tvorové a vzhled, i když si to neradi přiznáváme, je pro nás důležitý. Nechcete přeci v té zelené vypadat nemocně a bledě, že ne?

S ohledem na tuto skutečnost pečlivě vyberte několik košil – přesněji jednu na každý den plus pár záložních. V ideálním případě deset. Z toho polovinu košil jednoduchých – v odstínech bílé až středně modré. Zbytek košil může být lehce "experimentální", tedy s trochu výraznějším vzorem či barvami. I tak ale buďte obezřetní, aby si vás nepletli s lokálním bavičem.

U kravaty či kapesníčku můžete trochu experimentovat. Pokud si v kravatě připadáte moc upjatě, můžete ji vynechat. Nikdy byste však neměli vynechat byť jen decentně umístěný kapesníček, tento dodá vašemu stylu vždy trochu šmrnc, i když budete používat základní barevné odstíny.

Závěrem? Začněte konzervativně, pořiďte si tři KVALITNÍ obleky, pár košil v základních barvách a ty kombinujte. Časem můžete trochu experimentovat a sledovat reakce svého okolí i váš vlastní pocit. Ten je vlastně nakonec nejdůležitější.

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

5 plus 1 věc, kterou člověk objeví, když skoncuje s alkoholem

Také alkohol je dobrý sluha, ale špatný pán

Článek

Bez posilovny nemáte v byznysu šanci! Ptáte se proč?

Když už tu máme ta předsevzetí...

Článek

10 důvodů, proč jezdit na dovolenou na 10 dnů

Cestovatelský tip pro všechny workoholiky

Článek

"Žít, pracovat, cestovat, poznávat" aneb jak se stát digitálním nomádem?

Pát tipů, jak se stát pracovníkem na cestách

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Konference MontyRich: Building Better Business je za námi!

Diváci si odnesli mnoho inspirace, nové zkušenosti i cenné kontakty

Článek

Šéf slaví Vánoce!

Aneb tipy na vychytané business dárky

Článek
Další články z rubriky Lifestyle