Bitcoin za 60 tisíc dolarů?! Možná už na konci roku

Podle Juliana Hospa, spoluzakladatele kryptopeněženky TenX, se jedná o reálný scénář

Blíží se čas pro další nákup Bitcoinů? Nastává opět příležitost pro nasednutí do rozjetého vlaku? Nebo je Bitcoin bublina a opět se jedná o bezduché tlachání, které má opět zvýšit zájem o uvadající kryptoměnový trh? Hodnoty kryptoměn od prosince setrvale padají, ale momentální vývoj v regulatorní oblasti opět pozvedá náladu mnoha odborníků.

Čeká nás další raketový růst Bitcoinu? Zdroj: pixabay.com

Ačkoliv se v současnosti pohybuje cena nejznámější kryptoměny okolo úrovně 6 tisíc dolarů, kam spadla z prosincových 20 tisíc, spoluzakladatel a prezident krypto peněženky TenX věří v jeho opětovný raketový růst – do konce roku až k hodnotě 60 tisíc dolarů.

Julian Hosp prozradil na technologické konferenci RISE konající se v Hongkongu, že během dosažení prosincových maxim očekával následný pád k 5 tisícům dolarů, ale stále zůstává optimistický ve své následné prognóze a věří, že cena ve výši 60 tisíc dolarů za Bitcoin je stále dosažitelná.

Bitcoin potřebuje pozitivní událost

Hosp potvrdil, že k dosažení kýžené hranice již v letošním roce bude zapotřebí zásadní pozitivní události. Takovou událostí by mohlo být například oznámení některé z velkých světových investičních společností o zřízení bitcoinového ETF. Spoluzakladatel TenX také přiznal, že v opačném případě bude cesta za dosažením 60 tisíc dolarů samozřejmě mnohem trnitější.

„Je třeba, aby cena do konce srpna překročila hranici 10 tisíc dolarů, což vyvolá pozitivním mediální ohlas, čímž by se dosažení ceny 60 tisíc dolarů za Bitcoin stalo reálné,“ doplnil Hosp.

Přestože většina krypto odborníků považuje regulatorní změny za pozitivní, na cenu kurzů digitálních měn mají negativní dopad. Poslední vyjádření Americké komise pro cenné papíry však vyvolalo značnou úlevu v kryptoměnové komunitě, neboť komise uvedla, že se Ether ani Bitcoin nepovažuje za cenné papíry.

Přečtěte si také
Zapomeňte na Bitcoin, tyhle 3 kryptoměny jsou teď sexy a vy do nich budete investovat
Dominance nejrozšířenější kryptoměny jako primárního prostředku směny je ohrožena

Nadějné vyhlídky Etherea i přes cenový pokles

Joseph Lubin, spoluzakladatel společnosti Ethereum a zakladatel softwarové společnosti ConsenSys blockchain, uvedl, že vývojáři firmy se momentálně zaměřují na budování infrastruktury a komunita cenou Etherea příliš zaujatá není. Cena zmiňované kryptoměny utrpěla 10. července razantní pokles, při němž ztratila více než 10 procent své hodnoty vůči americkému dolaru.

Lubin k tomu dále prozradil, že jakýkoliv pohyb cen, ať už nahoru nebo dolů, je pro společnost Ethereum pozitivní, neboť poutá pozornost technologů a podnikatelů, což je pro něj cennější než momentální cena kryptoměny.

Přesvědčil vás svými argumenty Julian Hosp k investici do Bitcoinu nebo ve vás jeho prohlášení vyvolalo ještě větší skepsi? Nebo byste snad zvažovali alternativu v podobě Etherea?

V případě jakýchkoliv dotazů, tipů či připomínek mě kontaktujte na sociálních sítích (odkazy pod článkem) nebo nám napište přímo na oficiálních sociálních sítích MontyRich.

Podobné články

První firma v Česku umožňuje splácet úvěry kryptoměnou bitcoin
Kryptoměny

První firma v Česku umožňuje splácet úvěry kryptoměnou bitcoin

Redakce magazínu MontyRich - 23.07.2018

S bitcoiny se dá platit na mnoha místech, ale úplně nově s nimi můžete splácet třeba i poskytnutou půjčku. Tuto možnost jako první nabízí česká…

Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny
Kryptoměny

Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny

Redakce magazínu MontyRich - 10.07.2018

Firmy ve Švýcarsku vyzývají místní vládu, aby povolila bankám ve své zemi používat kryptoměnový transakční systém. Švýcarský Zug je již v současnosti…

Zapomeňte na Bitcoin, tyhle 3 kryptoměny jsou teď sexy a vy do nich budete investovat
Kryptoměny

Zapomeňte na Bitcoin, tyhle 3 kryptoměny jsou teď sexy a vy do nich budete investovat

Redakce magazínu MontyRich - 28.06.2018

V loňském roce byli investoři svědky doslova tvoření historie. Souhrnná tržní kapitalizace všech kryptoměn dosáhla téměř 600 miliard dolarů. Jednalo…

MontyRich Invest Summit speakers: Ondřej Klečka
Kryptoměny

MontyRich Invest Summit speakers: Ondřej Klečka

Redakce magazínu MontyRich - 09.06.2018

Čím by se měl řídit úspěšný investor? Jak investovat do kryptoměn a neprodělat? Jaká jsou specifika investování do digitálních měn? Odpovědi na tyto…

MontyRich Invest Summit speakers: Dominik Stroukal
Kryptoměny

MontyRich Invest Summit speakers: Dominik Stroukal

Redakce magazínu MontyRich - 01.06.2018

Dominik Stroukal vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Je hlavním ekonomem…

Může Cardano do budoucna nahradit Bitcoin a Ethereum?
Kryptoměny

Může Cardano do budoucna nahradit Bitcoin a Ethereum?

Redakce magazínu MontyRich - 01.03.2018

V průběhu kryptobláznovství v průběhu loňského roku přitahovaly největší pozornost Bitcoin, Ethereum a Ripple. Tento fakt nepřekvapí, vzhledem k tomu…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam