Zapomeňte na Bitcoin, tyhle 3 kryptoměny jsou teď sexy a vy do nich budete investovat

Dominance nejrozšířenější kryptoměny jako primárního prostředku směny je ohrožena

V loňském roce byli investoři svědky doslova tvoření historie. Souhrnná tržní kapitalizace všech kryptoměn dosáhla téměř 600 miliard dolarů. Jednalo se o nárůst více než 3300 procent, což doposud představuje nejpůsobivější růst jakékoliv třídy aktiv v historii. Největší část koláče představuje Bitcoin, tato situace však nemusí trvat věčně.

Bitcoin je přijímán více obchodníky po celém světě než jakákoliv jiná kryptoměna. V současné době představuje přibližně 40 procent trhu, to ale neznamená, že mu musí toto dominantní postavení vydržet napořád. Vždyť ještě na konci roku 2016 byl jeho tržní podíl dokonce 95 procent. Existuje celá řada kryptoměn, které jsou schované v závětří a mají potenciál nahradit Bitcoin jako prostředek směny. Zde jsou tři, jejichž budoucnost by mohla být nejsvětlejší:

Přečtěte si také
Milionové know-how aneb Těžbou kryptoměn k finanční nezávislosti?
Staňte se těžařem

Litecoin

I když většina odborníků považuje Bitcoin s Litecoinem za spolupracující parťáky, ve skutečnosti může být právě Litecoin jeho největším konkurentem. Nejen, že počet transakcí zprostředkovaných Litecoinem den ode dne stoupá, jeho blockchain má navíc oproti jeho většímu bratru řadu výhod, které by ho mohly činit mnohem užitečnějším médiem směny.

V prvé řadě Litecoin implementoval na svůj blokový řetězec vylepšení „Segregated Wireless“, který pomohlo zvýšit kapacitu, snížit poplatky za transakci a urychlit proces zpracování transakcí, takže probíhají levněji a rychleji než v případě Bitcoinu. Litecoin tak může zpracovávat sedmkrát více transakcí než Bitcoin. Ve zkratce, Litecoin má mnohem větší potenciál pro rozšíření své sítě.

Zdroj: pixabay.com

Rovněž by nemělo být přehlíženo, že se zakladatel Charlie Lee aktivně podílí na rozvoji a obchodních partnerstvích Litecoinu. Aktivní zakladatel sítě, který se stará o obchodní stránku měny je nehmotným aktivem, který Bitcoin jednoduše nemá. Zatímco většina kryptoměn je zaměřena na vývoj vlastní blockchainové technologie, Litecoin se zaměřuje na svůj růst jako medium směny. Proto by mohl být právě Litecoin konkurentem, který sesadí do budoucna Bitcoin z trůnu.

Nano

Dalším potenciální konkurentem je Nano (dříve RaiBlocks), které těží především ze své neuvěřitelné rychlosti blokové sítě. Podle společnosti Nano je její blockchain schopný zpracovat přibližně 7000 transakcí za sekundu, což představuje mezi ostatními kryptoměnami neohroženou špičku. Pro představu – Visa je schopná za sekundu zpracovat 20 tisíc transakcí.

Tajemstvím úspěchu Nana je návrh jeho bloku – jedná se o blokovou mřížku namísto standardního využití centrálního bloku, kde je vyžadováno konsenzuální rozhodování celé sítě, což způsobuje značné zpomalování transakcí. V případě Nana má každý uživatel v síti svůj osobní blok, který ovládá, a tak mohou uživatelé provádět změny ve své vlastní blokové řadě bez nutnosti schválení všemi uživateli.

Nano se více zaměřuje na síť podniků než na běžné uživatele, přesto může být díky své rychlosti zajímavou alternativou i pro obchodníky.

Stellar

Další impozantní měnou, která má předpoklady do budoucna nahradit Bitcoin jako prostředek směny je Stellar, konkrétně jeho mince Lumens. Stellar přichází se třemi atraktivními vlastnostmi, které mohou právě firmy a spotřebitelé ocenit.

Přečtěte si také
Revoluce v kryptoměnách: Arizona plánuje umožnit platby daní bitcoinem
Pokrok nezastavíme

Stellar nabízí poměrně krátký čas zpracování transakcí – většina jich je vyřízena během dvou až pěti sekund. Skutečná hodnota rychlého ověření spočívá především u přeshraničních plateb, které mohou být často v současném bankovním systému zdržovány i několik dní.

Rovněž také začleňuje do svého blockchainu „smart kontrakty“ podobně jako Ethereum. Smart kontrakt zahrnuje protokoly, které napomáhají s ověřením, usnadněním a vynucením smlouvy. Jinými slovy jde o digitální závaznou smlouvu, kterou podniky častou používají k určení času, kdy má dojít k nějaké akci, např. dobu kdy mají být vynaloženy peníze na nákup zásob nebo objednání nového produktu. Bez papíru dokážou být smart kontrakty mnohem efektivnější.

Stellar zároveň i ukazuje že je schopný spolupracovat se skutečnými technologickými giganty jako je například IBM, se kterým spolupracuje v rámci projektu přeshraničních plateb, který probíhá na blocích IBM. Testovací provoz zahrnuje dvanáct velkých bank v oblasti jižního Pacifiku, které využívají jako prostředek přeshraniční směny právě mince Lumen. Pokud je tedy Stellar dost dobrý pro IBM mohl by být dost dobrý i pro obchodníky a spotřebitele.

Zdroj: pixabay.com

Investice do Bitcoinu je samozřejmě sexy, ale také není pro každého. V dnešní době je třeba mít disponibilní desetitisíce korun. Na trhu však existuje i celá řada dalších kryptoměn, které je dnes možné nakupovat poměrně levně, a přitom mají do budoucna potenciál a větší praktickou využitelnost, přičemž to může být i jedna z výše zmíněných. V kryptosvětě se však vše mění ze dne na den a je možné že dnes vyřknutá slova za měsíc už platit nebudou.

Podobné články

První firma v Česku umožňuje splácet úvěry kryptoměnou bitcoin
Kryptoměny

První firma v Česku umožňuje splácet úvěry kryptoměnou bitcoin

Redakce magazínu MontyRich - 23.07.2018

S bitcoiny se dá platit na mnoha místech, ale úplně nově s nimi můžete splácet třeba i poskytnutou půjčku. Tuto možnost jako první nabízí česká…

Bitcoin za 60 tisíc dolarů?! Možná už na konci roku
Kryptoměny

Bitcoin za 60 tisíc dolarů?! Možná už na konci roku

Redakce magazínu MontyRich - 12.07.2018

Blíží se čas pro další nákup Bitcoinů? Nastává opět příležitost pro nasednutí do rozjetého vlaku? Nebo je Bitcoin bublina a opět se jedná o bezduché…

Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny
Kryptoměny

Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny

Redakce magazínu MontyRich - 10.07.2018

Firmy ve Švýcarsku vyzývají místní vládu, aby povolila bankám ve své zemi používat kryptoměnový transakční systém. Švýcarský Zug je již v současnosti…

MontyRich Invest Summit speakers: Ondřej Klečka
Kryptoměny

MontyRich Invest Summit speakers: Ondřej Klečka

Redakce magazínu MontyRich - 09.06.2018

Čím by se měl řídit úspěšný investor? Jak investovat do kryptoměn a neprodělat? Jaká jsou specifika investování do digitálních měn? Odpovědi na tyto…

MontyRich Invest Summit speakers: Dominik Stroukal
Kryptoměny

MontyRich Invest Summit speakers: Dominik Stroukal

Redakce magazínu MontyRich - 01.06.2018

Dominik Stroukal vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Je hlavním ekonomem…

Může Cardano do budoucna nahradit Bitcoin a Ethereum?
Kryptoměny

Může Cardano do budoucna nahradit Bitcoin a Ethereum?

Redakce magazínu MontyRich - 01.03.2018

V průběhu kryptobláznovství v průběhu loňského roku přitahovaly největší pozornost Bitcoin, Ethereum a Ripple. Tento fakt nepřekvapí, vzhledem k tomu…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam