První kryptoměnový fond ve střední Evropě byl spuštěn v Česku!

Investování do digitálních aktiv nikdy nebylo jednodušší

Raketově rostoucí popularita kryptoměn s sebou přináší celou řadu novinek a inovací mimo jiné i na finančním trhu. Česká republika následuje vzorů ze západního světa, a tak byly prosby českých investorů konečně vyslyšeny.

Vznik kryptoměnového fondu na našem území je logickým vyústěním situace, v jaké se trh s digitálními aktivy nachází. Počet zájemců, kteří by rádi investovali svoje finance do digitálních mincí utěšeně roste, problémem však býval samotný proces nákupu, který není právě jednoduchý.

Nákup kryptoměn není jednoduchou záležitostí

Obchodování s deriváty digitálních měn zprostředkovává celá řada obchodníků. Ve chvíli, kdy uvažujete o kryptoměnách jako o dlouhodobé investici nebo je chcete aktivně využívat jako platidlo, tak vám však zmíněný finanční instrument příliš neposlouží. Nákup a prodej virtuálních měn umožňují směnárny a burzy, přičemž se burza chová pouze jako prostředník a vy obchodujete s ostatními uživateli. Funguje zde standardní tržní mechanismus, kde se cena odvíjí od střetu nabídkové a poptávkové křivky. U směnárny po vzoru klasických směnáren obchodujete přímo se společností, která však využívá svého silného postavení a často nabízí výrazně horší kurz.

Ne každému může být tento přístup po chuti, neboť hledání důvěryhodných společností může být během na dlouhou trať.

Dalším investorským problémem může být skladba portfolia. Problematiku digitálních měn je třeba zevrubně studovat a pokud nejste odborníkem na slovo vzatým, může to být poměrně zásadní překážka. Oba problémy za vás však elegantně vyřeší nově vznikající Kryptofond.

Kryptofond

Fond byl zřízen investiční společností Comfort Finance Group, která má mimo jiné zkušenosti s investicemi na trhu s nemovitostmi. Společnosti se podařilo dát dohromady zkušený a velice rozmanitý tým odborníků. Bylo ho třeba. Legislativa řešící tuto část finančního trhu je poměrně složitá, a tak bylo třeba zajisti kvalitní právnický aparát. Samotné portfolio pak vybírají špičky oboru v rámci České i Slovenské republiky.

Přes Kryptofond je možné investovat do diverzifikovaného koše virtuálních měn, přičemž majoritu bude prozatím představovat nejznámější Bitcoin, doplněný o podíly Etherea, Ripplu a dalších méně významných představitelů.

Předpoklady zakladatelů fondu nejsou skromné a očekávají roční výnosy minimálně 30 %. Investice do Kryptofondu není samozřejmě pro každého, jedná se o velice volatilní aktiva a na základě legislativy České republiky bude umožněno do fondu investovat pouze kvalifikovaným investorům minimální částkou s 1 milion Kč.

Vyvážené mix digitálních měn

Investiční výbor fondu tvoří odborníci, kteří vybírají portfolio kryptoměn, tak aby výběr korespondoval s investiční strategií fondu – investice do dlouhodobě rostoucích měn. Ačkoli je v současnosti jedničkou na trhu Bitcoin, který představuje 40 procent celého trhu s digitálními měnami, do budoucna je možné, že jeho neohroženou pozici převezme jiný zástupce. Využití tak Kryptofond nalezne především u investorů, kteří se v problematice expertně neorientují.

Využítí

Vznik Kryptofondu je jenom potvrzením vzrůstajícího uznání kryptoměn jako standardního finančního aktiva a jejich začlenění mezi běžné investiční instrumenty.

Digitální měny mají celou řadu využití, od IT oborů, přes lékařství až po cestování. Start-upy rostou doslova jako houby po dešti – jedná se o nejvíce rostoucí část průmyslu na světě. Jak se možnosti využití kryptoměn rozšiřují, jejich potenciál neustále roste.

Digitální měny jsou samozřejmě stále rizikovým aktivem, nicméně v rámci diverzifikace vlastního investičního portfolia rozhodně není od věci zapřemýšlet i nad nimi. S vyšším rizikem je spojen potenciál významného zhodnocení.

Podobné články

První firma v Česku umožňuje splácet úvěry kryptoměnou bitcoin
Kryptoměny

První firma v Česku umožňuje splácet úvěry kryptoměnou bitcoin

Redakce magazínu MontyRich - 23.07.2018

S bitcoiny se dá platit na mnoha místech, ale úplně nově s nimi můžete splácet třeba i poskytnutou půjčku. Tuto možnost jako první nabízí česká…

Bitcoin za 60 tisíc dolarů?! Možná už na konci roku
Kryptoměny

Bitcoin za 60 tisíc dolarů?! Možná už na konci roku

Redakce magazínu MontyRich - 12.07.2018

Blíží se čas pro další nákup Bitcoinů? Nastává opět příležitost pro nasednutí do rozjetého vlaku? Nebo je Bitcoin bublina a opět se jedná o bezduché…

Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny
Kryptoměny

Švýcarské banky se chystají přijímat kryptoměny

Redakce magazínu MontyRich - 10.07.2018

Firmy ve Švýcarsku vyzývají místní vládu, aby povolila bankám ve své zemi používat kryptoměnový transakční systém. Švýcarský Zug je již v současnosti…

Zapomeňte na Bitcoin, tyhle 3 kryptoměny jsou teď sexy a vy do nich budete investovat
Kryptoměny

Zapomeňte na Bitcoin, tyhle 3 kryptoměny jsou teď sexy a vy do nich budete investovat

Redakce magazínu MontyRich - 28.06.2018

V loňském roce byli investoři svědky doslova tvoření historie. Souhrnná tržní kapitalizace všech kryptoměn dosáhla téměř 600 miliard dolarů. Jednalo…

MontyRich Invest Summit speakers: Ondřej Klečka
Kryptoměny

MontyRich Invest Summit speakers: Ondřej Klečka

Redakce magazínu MontyRich - 09.06.2018

Čím by se měl řídit úspěšný investor? Jak investovat do kryptoměn a neprodělat? Jaká jsou specifika investování do digitálních měn? Odpovědi na tyto…

MontyRich Invest Summit speakers: Dominik Stroukal
Kryptoměny

MontyRich Invest Summit speakers: Dominik Stroukal

Redakce magazínu MontyRich - 01.06.2018

Dominik Stroukal vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Je hlavním ekonomem…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam