x
Zapomenuté heslo
Největší česko-slovenská byznysová platforma pro podnikatelé a investory
+420 272 650 781 support@montyrich.cz
Členství

MontyRich INVEST SUMMIT speakers: Martin Skalický

Ředitel nemovitostního fondu EDULIOS skupiny Cimex

13.04.2018 / Patrik Kudláček
Skupina Cimex jmenovala Martina Skalického ředitelem svého nemovitostního fondu EDULIOS. Martin Skalický se trhu s komerčními nemovitostmi intenzivně věnuje již od jeho formování po revoluce v roce 1989. Od roku 1993 se věnoval oceňovaní nemovitostí a vyhledávání obchodních příležitosti pro klienty ve firmě Cushman & Wakefield. Několik let také působil v zahraničí pro společnost ING Real Estate Investment Asset Management.
Martin Skalický - ředitel nemovitostního fondu EDULIOS

Váš první investiční úspěch?

Osobně se řadím mezi ty, kteří považují za nejlepší investici vzdělání. Rád tento přístup ještě zobecňuji a říkám, že nejen investice do vlastního vzdělání, ale i investice do poznání a obecného rozhledu je velmi důležitá. Denně na nás „útočí“ spousta informací, je nám vnucováno množství „zaručeně správných“ názorů, dostáváme spoustu nabídek na to, či ono…. Měl jsem to štěstí, že rodiče nás se sestrou vždy podporovali na cestě za vzděláním a poznáním. Mně osobně velmi pomáhá jak v profesním, tak i v osobním životě to, že jsem po vzoru rodičů na průběžném vzdělávání a poznávání nových informací a hodnot nikdy nešetřil. To považuji za nejen první, ale vlastně za nikdy nekončící a nejlepší investici.

Jaké jsou zásady bezpečného investování?

O zásadách bezpečného investování by bylo již napsáno a řečeno mnoho. Na toto téma by bylo možno diskutovat hodiny a hodiny. Zmíním se o těch zásadách, které považuji za skutečně klíčové. Je to v první řadě takzvaný „investiční trojúhelník“. Vrcholy investičního trojúhelníku tvoří výnos, riziko a likvidita. Vztah rizika a výnosu je zjevný, souvztažný. S růstem očekávání výnosu nám samozřejmě roste riziko jeho dosažení. Likvidita je vlastnost investice, která vymezuje, jak rychle a s jakými náklady jsme schopni přeměnit investici na hotovost. Různá aktiva (akcie, dluhopisy, nemovitosti) je rozdílně snadné, respektive nesnadné přeměnit na hotovost – mají různou likviditu. Ideálně bychom chtěli dosáhnout maximální výnos, minimální riziko a okamžitou likviditu.

Pravidlo investičního trojúhelníku však říká, že současně mohu dosáhnout vždy pouze dva vrcholy. Například akcie mají zpravidla vysoký výnos, téměř okamžitou likviditu, avšak nelze v tomto případě hovořit o minimálním riziku. Naopak nemovitosti mají většinou stabilní výnos, investice do nemovitostí je zpravidla málo riziková, ale likvidita rozhodně není okamžitá. Nalezení kupce a vypořádání nemovitostní transakce je časově náročnější a jsou s tím navíc spojeny většinou dodatečné náklady.

Jak tedy bezpečně investovat? K tomu nám pomůže princip diverzifikace – rozdělení investované částky do různých druhů investičních nástrojů. Diverzifikace nám umožní vyvážit „investiční trojúhelník“ tak, abychom na diverzifikované investici dosáhli očekávaný výnos se zvolenou mírou rizika a odpovídající likviditou.

Chcete od tohoto řečníka získat exkluzivní investiční informace? Registrujte se na MontyRich INVEST SUMMIT a stejně tak si můžete objednat i tištěný investiční speciál .

Pošlete to dál:
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Jak mohou fúze a akvizice ovlivnit společnost – část 2/2

Slučování a skupování společností v sobě skrývá celou řadu úskalí

Článek

Zvažujete investici do podílových fondů? Zásadní otázky, které je třeba si položit - 1. díl

Jsou pro vás vůbec vhodné?

Článek

Jak mohou fúze a akvizice ovlivnit společnost – část 1/2

Slučování a skupování společností v sobě skrývá celou řadu úskalí

Článek

Investice do umění vyžadují znalosti i vkus, říká Alexandra Špoková

Umění může posloužit i jako cenné rodinné dědictví

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 390 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Solární monstra v Anhui: Čína spouští masivní investice do obnovitelných zdrojů energie

Nejzelenější ze zelených

Článek

MontyRich INVEST SUMMIT speakers: Tomáš Voltr

Místopředseda představenstva Energy financial group a.s.

Článek
Další články z rubriky Investování