x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Buffettovy reality aneb proč se Věštec z Omahy další krize neobává

05.07.2017 / Jan Železný
Po úspěšném vstupu do amerického bankovního sektoru směřuje Warren Buffett svoji pozornost do realit. Nákupem akcií společnosti Store Capital přitom potvrzuje svá předchozí prohlášení o podhodnocenosti tohoto sektoru. Názorům některých analytiků varujících před další realitní bublinou prý nevěří. Nová globální krize vznikne jinde, vzkazuje kritikům.

Warren Buffett se dlouhodobě řadí k nejbohatším mužům této planety (počítáme-li samozřejmě pouze legální majetek) a mnohými investory je považován za guru s neotřesitelnou pověstí, jenž je hodný následování. A to i navzdory tomu, že na rozdíl od mnoha dalších investičních hvězd nikdy nehovoří o investování jako o způsobu bleskového zbohatnutí tzv. přes noc, krátkodobé obchody přehlíží a jeho základním pravidlem je, že nakupovaná akcie by měla být alespoň tak dobrá, aby ji investor mohl držet celý život. Přestože tedy jde proti proudu a současným trendům, jeho investiční aktivity jsou detailně sledovány a hodnoceny. Nejinak tomu bylo i na konci června, kdy se ukázalo, že „Věštec z Omahy“ navyšuje své pozice v realitním byznysu.

Od amerických bank k realitním fondům

O tom, že majitel Berkshire Hathaway má úžasný cit pro vytipování investičních příležitostí, zde není třeba se dlouze rozepisovat. Ostatně přelom let 2016 a 2017 se mimo jiné nesl rovněž v duchu debaty o miliardářově zázračném zbohatnutí na nečekaném vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Toto politické zemětřesení mu totiž dle některých odhadů ekonomických médií přineslo až 11 miliard dolarů.

Ty přitom pocházely z držení akcií velkých amerických bank, jejichž cenné papíry vyletěly vzhůru na vlně euforie z vítězství rušení bankovních regulací nakloněného kandidáta. Přestože tedy Buffett dlouhodobě podporoval demokraty a několikrát se přihlásil k volbě Hillary Clintonové, výsledek lidového hlasování jej jistě smutným neučinil. Ostatně není to poprvé, kdy investičnímu světu předvedl, jak vypadá hedging (tedy...

...
Pokračování článku pouze pro předplatitele.
Staňte se členy klubu MontyRich a získejte přístup k exkluzivnímu byznysovému obsahu
Pošlete to dál

Přečtěte si také

Velká bitva o Alibabu: shortovat, nebo investovat?

Shorteři ztrácí miliardy, ale věří v prudký krach čínského giganta

Článek

Udělejte místo pro Fedcoin! Čeká oficiální kryptoměna již za dveřmi?

Bublina nebo budoucnost?

Článek

Nikdo by neměl očekávat, že na forexu zbohatne za týden, říká ředitel Bernstein Bank

Rozhovor se Stefanem Straublem

Článek

Proč se Japonci obávají Brexitu? Odpověď hledejme u Toyoty

Co bude s investicemi?

Článek
Chcete odemknout všechny články? Pořiďte si předplatné
+ výběr knihy v hodnotě 890 Kč jako dárek
Koupit předplatné

Těmto 3 akciím se za posledních 10 let dařilo nejvíce

Investice (téměř) bez rizika nejsou sci-fi

Článek

Investujte do whisky a zbohatněte s grácií

Trh prudce roste a stále se na něm dá dobře vydělat

Článek
Další články z rubriky Investování