Cestovatelský tip MontyRich: Prodloužený víkend ve švýcarském Interlakenu

Malebné městečko Interlaken

Kromě toho, že je Švýcarsko významným bankovním centrem a pokrokovou zemí s vyspělou ekonomikou, stojí za zmínku malebná městečka, zajímavá kultura a nádherná příroda. Více již v našem článku.

Pokud nevíte kam na prodloužený víkend, doporučujeme Švýcarsko. Konkrétně Interlaken. Město leží v kantonu Bern. Počet obyvatel je necelých 6 000.

Ačkoli je městečko poměrně malé, nabízí bohaté vyžití. Lze navštívit restaurace luxusních hotelů, kde je během večeře možno slyšet živou klavírní hudbu. Je možno věnovat se aktivnímu odpočinku jako je turistika, běh na čerstvém vzduchu, paragliding. A když je potřeba doplnit energii, doporučujeme ochutnat typické pokrmy pro danou oblast. Těmi jsou například raclette a rösti.

Raclette je tradiční švýcarský sýr, který se servíruje zahřátý a částečně rozteklý. Podává se nejčastěji s bramborami, nakládanými okurkami, nakládanou cibulí, uzeným masem. Rösti je smažený pokrm z brambor. V minulosti byl často připravovaný farmáři v kantonu Bern.

O kulturu ve Švýcarsku také není nouze. Charakteristický je dechový hudební nástroj alphorn, který stojí za to vidět i slyšet. Co se týče společenských událostí přímo v Interlakenu, budou se pravděpodobně konat v kongresovém centru Kursaal. Tam jsou kromě kongresů pořádány taneční večery a různé další akce.

Když budete mít během pobytu volný čas, doporučujeme porozhlédnout se po okolí. Nedaleko Interlakenu se nachází mnoho měst, řek, jezer a hor, které mohou být cílem jednodenního výletu. Přímo z hlavní kolonády malebného města můžeme vidět horu Jungfrau s nejvýše položeným nádražím v Evropě. Lze se na ni nechat vyvézt lanovkou. Příznivci turistiky se mohou nechat vynést vlastními nohami. Celý region Jungfrau je vyhledávanou turistickou destinací. Možná také proto, že je od roku 2001 na seznamu Světového přírodního dědictví UNESCO.

V centru Interlakenu můžeme najít hotely různé kvality. My doporučujeme například menší a cenově dostupnější hotel Mineva, luxusní Beau Rivage nebo historicky významný Victoria-Jungfrau.

Podobné články

Kolik magazínů MontyRich je na obrázku? Odpovězte a vyhrajte víkendový pobyt v luxusním hotelu. Zdarma.
Cestování

Kolik magazínů MontyRich je na obrázku? Odpovězte a vyhrajte víkendový pobyt v luxusním hotelu. Zdarma.

Eva Stodolová - 11.01.2018

Magazín MontyRich a hotel Grund Resort Golf&Ski, pro vás připravili soutěž o voucher na víkendový pobyt v Krkonoších. Jak vyhrát voucher? Pošlete…

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Dávám souhlas se zpracováním mé adresy (ochranou osobních údajů)
Neodesíláme žádny spam