Nový Volkswagen Touareg je na cestě ze Slovenska do Pekingu na svou světovou premiéru

Německá automobilka vynakládá velké úsilí na propagaci nové generace vozu Touareg, nejnovější SUV se vydalo na cestu přes 11 zemí světa.

Během několika týdnů urazí vozidlo více než 16 tisíc km. Start se odehrál v Bratislavě a konvoj zahrnující další vozy z rodiny Volkswagen už projel Polskem, Lotyšskem, Ruskem a Kazachstánem a v následujících dnech by měl dorazit až na Mongolské pláně. Konečným cílem je potom Peking, kde by se měl vůz 23. března ukázat světu v plné své kráse.

Vůz už absolvoval více než 3 miliony testovacích kilometrů v teplých i chladných oblastech celého světa. Důležité je však podotknout, že Touareg nabídne mnohem více než jenom nový design.

Pyšní se novým zavěšením a systémem ovládání řízení zadní nápravy a řadou dalších novinek pod kapotou. SUV bude také nově vybaveno 12ti palcovou přístrojovou deskou a 15ti palcovým informačním systémem, ten bude nicméně nabízen pouze ve vyšších specifikacích. Vzhled je inspirovaný Arteonem a naopak řiditelnost vychází z modelu Golf.

Zahájení prodeje vozu na Evropském trhu je plánováno na příští rok, už v průběhu letošního by pak měla začít jeho distribuce na asijských trzích včetně Číny.

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam