Tesla na německých dálnicích nahrazuje Porsche!

Jsme svědky tiché revoluce, která se konečně dostala na největší evropský trh s automobily. Hrdí Němci dávali prozatím na svých rychlostně neomezených dálnicích přednost domácímu Porsche případně si pořídili Mercedes-Benz třídy S, což bylo zapříčiněno hlavně limity nedostatečné nabíjecí sítě.

V letošním roce se však Německo stane třetím největším trhem s elektro a hybridními automobily na světě a předčí i dlouholetou evropskou jedničku Norsko.

Klesající oblíbenost dieselových motorů vlivem rozsáhlého skandálu společnosti Volkswagen, byla pouze startem. Základem všeho je růst nabíjecí sítě. Počet dobíjecích stanic v loňském roce stoupl na 8 515, což představuje jednu stanici na 42 čtverečních kilometrů.

„Nabíjení na dálnicích je velmi snadné, pouze venkov je třeba po této stránce nadále rozvíjet,“ uvedla Julie Peglowová obyvatelka Mnichova, která s oblibou vyjíždí na cesty se svým elektrickým BMW i3.

Německá vláda ve spolupráci s největšími automobilkami plánuje do roku 2020 investovat do dobíjecí sítě další bilion korun. Trh na pozitivní zprávy reaguje a například prodej elektromobilů Tesla stoupl loni o 75 procent na 3332 vozidel, což už se blíží i prodejům pětidveřového modelu Porsche Panamera, blízkého konkurenta Tesla Modelu S, kterého se loni prodalo 3900 kusů.

Newsletter

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.

Červen 2018
+ PDF magazínu MontyRich
jako dárek
Souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů
Neodesíláme žádny spam