x
Zapomenuté heslo
Předplatné

Přihlašte se do svého profilu, abyste si mohli MontyRich užívat naplno

Zapomenuté heslo

Ještě nemáte svůj účet? Zaregistrujte se

Zapomenuté heslo

MontyRich Express

Tesla na německých dálnicích nahrazuje Porsche!

13.02.2018 / Patrik Kudláček

Jsme svědky tiché revoluce, která se konečně dostala na největší evropský trh s automobily. Hrdí Němci dávali prozatím na svých rychlostně neomezených dálnicích přednost domácímu Porsche případně si pořídili Mercedes-Benz třídy S, což bylo zapříčiněno hlavně limity nedostatečné nabíjecí sítě.

V letošním roce se však Německo stane třetím největším trhem s elektro a hybridními automobily na světě a předčí i dlouholetou evropskou jedničku Norsko.

Klesající oblíbenost dieselových motorů vlivem rozsáhlého skandálu společnosti Volkswagen, byla pouze startem. Základem všeho je růst nabíjecí sítě. Počet dobíjecích stanic v loňském roce stoupl na 8 515, což představuje jednu stanici na 42 čtverečních kilometrů.

„Nabíjení na dálnicích je velmi snadné, pouze venkov je třeba po této stránce nadále rozvíjet,“ uvedla Julie Peglowová obyvatelka Mnichova, která s oblibou vyjíždí na cesty se svým elektrickým BMW i3.

Německá vláda ve spolupráci s největšími automobilkami plánuje do roku 2020 investovat do dobíjecí sítě další bilion korun. Trh na pozitivní zprávy reaguje a například prodej elektromobilů Tesla stoupl loni o 75 procent na 3332 vozidel, což už se blíží i prodejům pětidveřového modelu Porsche Panamera, blízkého konkurenta Tesla Modelu S, kterého se loni prodalo 3900 kusů.

Saudská Arábie staví nejvyšší mrakodrap na světě a takhle bude vypadat.

Datum: 22.02.2018
Dubajská Burj Khalifa v současnosti nejvyšší budova světa se svou výškou 828 metrů bude vládnout už jenom do roku 2020.…
Přečíst

Nový Mercedes-Maybach je podle všeho příliš „levný“

Datum: 22.02.2018
Na základě aktuální řady vozů Mercedes-Benz se zdá model Maybach S560 skutečně „levný“ a to není dobře. Maybach je…
Přečíst

Nový vůz Ferrari F1 je velkým posunem dopředu, říká Sebastian Vettel

Datum: 23.02.2018
Čtyřnásobný mistr světa se nechal slyšet, že by nový vůz měl být mnohem konkurenceschopnější než loňský monopost. …
Přečíst
Pošlete to dál