Selfie a hrazení faktur? S tímto startupem podobně jednoduchá disciplína

S iPhonem v ruce řešíme platby

Sekce: Startupy Datum: 09.05.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Platba se stává během let stále více snazší. Od hotovosti jsme přešli ke kreditním kartám, které dnes stačí pouze přiložit k terminálu. Plastiq pro změnu umožňuje zaplatit fakturu tak, že ji prostě vyfotíte.

Ke konci dubna byla spuštěna aplikace jménem Plastiq. Ta má potenciál značně zjednodušit hrazení faktur. Stačí, abyste měli Plastiq ve vašem chytrém telefonu a fakturu vyfotili. Vizí bylo propojit potenciál chytrých telefonů s internetovým bankovnictvím. Cílovými zákazníky jsou tak logicky uživatelé kreditních karet, kteří chtějí mít všechny platby pod jednou střechou a sbírat například odměny za věrnost. 

Aplikace zatím funguje ve Spojených státech a Kanadě, kde je běžné, že lidé mají více kreditních karet. Pro začátek je nutné se registrovat, přičemž vše lze provést z telefonu. Poté můžete začít. Vyfotíte fakturu a aplikace si vytáhne potřebné údaje jako je částka, datum splatnosti a informace o vašem účtu. Následně si zvolíte, zda chce platbu uskutečnit hned nebo ji uložíte na později. Plastiq si udělá vlastní kalendář a podle data splatnosti vám pošlě upozornění, že je čas provést platbu. To vše s praktickým několikadenním předstihem.

Zatím Plastiq využívá na půl milionů uživatelů a většina z nich opakovaně. Lidé většinou takto platí účty za nájem, pojištění nebo splátky automobilu. Startup žije z poplatků, které se pohybují na hranici 2,5 % z celkové částky jednotlivé transakce. Z investičních kruhů zatím do firmy přiteklo 20 milionů dolarů.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Will Smith: 2 jednoduchá pravidla úspěchu

Sekce: Osobnosti Datum: 18.09.2014 15:30
O tomto populárním herci se napsalo už dost - o jeho kariéře, milostném životě a jeho muzice. Často ale lidé opomínají jeden důležitý fakt, že je Will nejenom skvělým hercem, rapperem a otcem, ale i…

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?

Sekce: Vzdělávání Datum: 17.02.2015 08:00
Chcete se svým životem něco dělat, a tak jste se rozhodli zkusit podnikání, sportovat, nebo cokoliv jiného. Přesně víte, jak cesta k úspěchu vypadá. Možná dokonce víte, že váš nápad má potenciál…

Majitelé Audi R8 by si měli dávat pozor na nevěru, aby jejich miláček nedopadl podobně

Sekce: Lifestyle Datum: 19.02.2015 18:00
Na všemožných sociálních médiích se od minulého týdne začaly šířit fotografie, ukazující Audi R8, které je zralé na totálku i přes to, že jej podle známých informací nepoškodily ani přírodní živly,…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeká nás konec globální ekonomiky? Čeho se obávají elity z Davosu?

Sekce: Byznys Datum: 23.01.2017 18:00
Setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu na sebe vždy upoutají ohromnou pozornost médií, ekonomů, světové veřejnost, rozličná protestní hnutí vystupující proti globalizaci nevyjímaje.

4 jednoduché triky, jak se z toho nezbláznit (zůstat v práci pozitivní)

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.01.2017 19:30
I když vás vaše práce baví, krizovým situacím se pravděpodobně nevyhnete. Díky těmto tipům budete takové chvíle zvládat lépe.

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.