Selfie a hrazení faktur? S tímto startupem podobně jednoduchá disciplína

S iPhonem v ruce řešíme platby

Sekce: Startupy Datum: 09.05.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Platba se stává během let stále více snazší. Od hotovosti jsme přešli ke kreditním kartám, které dnes stačí pouze přiložit k terminálu. Plastiq pro změnu umožňuje zaplatit fakturu tak, že ji prostě vyfotíte.

Ke konci dubna byla spuštěna aplikace jménem Plastiq. Ta má potenciál značně zjednodušit hrazení faktur. Stačí, abyste měli Plastiq ve vašem chytrém telefonu a fakturu vyfotili. Vizí bylo propojit potenciál chytrých telefonů s internetovým bankovnictvím. Cílovými zákazníky jsou tak logicky uživatelé kreditních karet, kteří chtějí mít všechny platby pod jednou střechou a sbírat například odměny za věrnost. 

Aplikace zatím funguje ve Spojených státech a Kanadě, kde je běžné, že lidé mají více kreditních karet. Pro začátek je nutné se registrovat, přičemž vše lze provést z telefonu. Poté můžete začít. Vyfotíte fakturu a aplikace si vytáhne potřebné údaje jako je částka, datum splatnosti a informace o vašem účtu. Následně si zvolíte, zda chce platbu uskutečnit hned nebo ji uložíte na později. Plastiq si udělá vlastní kalendář a podle data splatnosti vám pošlě upozornění, že je čas provést platbu. To vše s praktickým několikadenním předstihem.

Zatím Plastiq využívá na půl milionů uživatelů a většina z nich opakovaně. Lidé většinou takto platí účty za nájem, pojištění nebo splátky automobilu. Startup žije z poplatků, které se pohybují na hranici 2,5 % z celkové částky jednotlivé transakce. Z investičních kruhů zatím do firmy přiteklo 20 milionů dolarů.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Will Smith: 2 jednoduchá pravidla úspěchu

Sekce: Osobnosti Datum: 18.09.2014 15:30
O tomto populárním herci se napsalo už dost - o jeho kariéře, milostném životě a jeho muzice. Často ale lidé opomínají jeden důležitý fakt, že je Will nejenom skvělým hercem, rapperem a otcem, ale i…

Disciplína - Jak udělat z nepřítele přítele?

Sekce: Vzdělávání Datum: 17.02.2015 08:00
Chcete se svým životem něco dělat, a tak jste se rozhodli zkusit podnikání, sportovat, nebo cokoliv jiného. Přesně víte, jak cesta k úspěchu vypadá. Možná dokonce víte, že váš nápad má potenciál…

Majitelé Audi R8 by si měli dávat pozor na nevěru, aby jejich miláček nedopadl podobně

Sekce: Lifestyle Datum: 19.02.2015 18:00
Na všemožných sociálních médiích se od minulého týdne začaly šířit fotografie, ukazující Audi R8, které je zralé na totálku i přes to, že jej podle známých informací nepoškodily ani přírodní živly,…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.