Letenky jsme již zlevnili. Změní nyní český startup evropskou logistiku?

Sbohem třetím stranám

Sekce: Startupy Datum: 02.05.2016 Autor: Zdravko Krstanov
V současné době již nikdo nepochybuje o potenciálu české startupové scény. Řežáb, Mahdalíček, Dlouhý a další udělali značné zářezy v celosvětovém měřítku. Nyní by se mezi ně rád zařadil André Dravecký, který chce osvěžit způsob, jakým se řeší logistika.

ShipVio funguje na relativně snadném principu. Propojuje poptávku odesílatelů zásilek se službami dopravců. A to velmi jednoduše a efektivně. Díky přístupu přes webové stránky a aplikaci pro iOS nebo Android mohou obě strany řešit zakázky doslova během minut. A to jak z pohledu zadávání, tak sledování. Kouzlo je v tom, že odpadá třetí strana – prostředník, který službu pouze přeprodá a navýší tím oběma stranám cenu. ShipVio vždy garantuje nejnižší aktuální cenu na trhu. 

Registrace a užívání je zcela zdarma, přičemž ShipVio si neúčtuje žádné měsíční poplatky. Teoreticky tak můžete jako uživatel pouze vydělat. Jako dopravce platíte provizi za uskutečněnou jízdu, tedy ve chvíli, kdy prokazatelně vyděláte. Provize je ve výši jednotek procent a čím více dopravce jezdí, tím méně platí. Pro odesílatele je samotné užívání platformy zcela zdarma. Dopravcem může být každý, kdo má koncesi. 

Podle CEO společnosti André Draveckého se jedná na území Evropy o ojedinělý projekt. “Logistika není úplně sexy odvětví, takže zde není tolik startupů jako v jiných oblastech,” tvrdí. Zároveň přiznává, že se například v Sillicon Valley najdou startupy s podobnou vizí. Výhoda ShipVio nicméně spočívá v tom, že operuje v Evropě. Zde není logistika ani zdaleka tak automatizovaná, a proto je prý potenciál pro Draveckého službu značný.

ShipVio je prvním startupem, které získal investici od nově vzniklého nového fondu, za kterým stojí miliardář Karel Janeček. GISTin Up, který má k dispozici 700 milionů korun pro nadějné projekty, podpořil ShipVio investicí ve výši čtyř a půl milionu. Penězi však spolupráce nekončí. “GISTin pomáhá zejména se vzděláním a cennými radami. Mám přiděleného člena MainBoardu, který je se mnou v denním kontaktu a pomáhá mi se správně rozhodovat,” vysvětluje Dravecký a dodává, že bez takové podpory by měli šanci na úspěch mnohem menší. Služba vstupuje do ostrého provozu za pár dní.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Recenze: Lean Startup

Sekce: Recenze knih Datum: 03.11.2015 16:00
Autor knihy Eric Ries je poměrně zkušený podnikatel, který texty v knize staví z velké většiny na svých vlastních zkušenostech. Jako propagátor "lean přístupu" pak využívá případové studie týkající…

Startup Summit propojil startupisty a osobnosti z korporací

Sekce: Startupy Datum: 19.10.2015 13:11
Ve čtvrtek 15. října se v pražském klubu SaSaZu setkaly dvě skupiny, které se od sebe mohou hodně učit – startupisté a osobnosti z korporací. Na pódiu vystoupili lídři startupové scény, investoři i…

Není mu ani 30, po kanceláři jezdí na skateboardu a vede stamilionový startup

Sekce: Startupy Datum: 14.07.2016 17:30
Michal Šmída vidí budoucnost plateb v jednoduchosti. Jeho služba Twisto vám již nyní umožňuje zaplatit za nákup na internetu zpětně, třeba až několik týdnů poté, co máte zboží v ruce. Jádrem jeho…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…