Kolik může vydělat jedna fotka na Instagramu? Jen Selter má za každou milion korun

Byznys na sociálních sítích

Sekce: Sladký život Datum: 07.10.2016 Autor: Tomáš Durčák
Internet je bez nadsázky magickým vynálezem. Během jediné dekády dokázal ulehčit přístup k informacím, lechtivému obsahu nebo přátelům pro miliardy lidí na celém světě. Zároveň kompletně změnil způsob, jakým někteří z nás pracují a vydělávají peníze. Příběhů, ve kterých se lidem změnil život doslova vzhůru nohama díky internetu, je nekonečně mnoho.

Jak se stát z nikoho celebritou

Slyšeli už jste někdy o jisté Jen Selter? Jen se narodila 8. srpna 1993 v New Yorku a během pár let z ní vyrostla obyčejná teenagerka, která pravidelně chodila posilovat a jako většina jejich vrstevníků měla účet na Instagramu. Jednoho dne jen tak pro vlastní pobavení zveřejnila na síti svou fotku z posilovny, jak cvičí na přístroji stairmaster (simulátor chůze po schodech). Fotografie pořízená zezadu nápaditě ukazovala její vypracované pozadí.

Fotce nevěnovala příliš pozornosti, avšak za pár dní si všimla, že její původně nevinné foto z posilovny získalo neobvykle velký počet „lajků“ a komentářů od řady neznámých cizinců. Počet lidí, kteří začali sledovat Instagram Jen, rovněž raketově vzrostl z několika desítek přátel na pár set lidí, většinou mužů, které nikdy nepotkala.

Zřejmě existují lidé, kteří ji sledují na více sociálních sítích zároveň. Ona sama se však může prezentovat jako třiadvacetiletá slečna, jejíž slova a fotografie na internetu konzumuje přes 10 milionů lidí. Toto impérium, které by jí mohl leckterý trenér fitness závidět, Jen vytvořila bez absolvování jakéhokoliv formálního fitness tréninku či vzdělání. Vzdala se konec konců i studia na vysoké, aby se mohla plně věnovat budování své značky.

Roční plat průměrného Američana za sdílení jediné fotky

Konečně se dostáváme k tomu, co vás zřejmě nejvíc zajímá – kolik taková popularita dokáže vydělávat? Je dost možné, že bez existence internetu by Jen dnes byla jen anonymní 23 letou slečnou, kterou baví chodit do posilovny. Díky internetu je z ní však světově známá fitness modelka, která má podepsaných tucet smluv se sponzory a propaguje vše od kalhot na jógu až po potravinové doplňky. Podle odhadů dostává 50 – 60 tisíc dolarů (1,1 – 1,3 milionu korun) za každou sdílenou fotografii, která splňuje dohodnutá kritéria.

Už chápete moc internetu? Popravdě řečeno, tohle jsou ještě drobné. Americký komik Kevin Hart podle nedávno odhalených informací dostal za pouhé dva předem dohodnuté tweety neuvěřitelné 2 miliony dolarů (44 milionu korun). Jak můžete vidět na snímku výše, má na Facebooku více než 53 tisíc „lajků“. Ten samý snímek získal navíc na Instagramu dalších více než 144 tisíc „lajků“. Představte si, že vyrábíte sportovní oblečení, nebo fitness nápoj. Kolik byste byli ochotni Jen nabídnout za takovouto reklamu?

Nyní už můžeme s klidem tvrdit, že vydělat hromadu peněz není doopravdy ničím složitým. Vždyť někomu už k tomu dnes stačí jen si čas od času vyfotit svůj vlastní zadek. PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE NÍŽE, JAK NA TO.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Jak vydělat první milion

Sekce: Vzdělávání Datum: 08.06.2015 09:00
Peníze nikdy nejsou všechno, ale jaká je tedy definice úspěchu? Pokud se nebojíte vykročit za úspěchem, tak pro vás máme pár skvělých cest, které vaše šance výrazně zlepší.

Jak chytře utratit vydělaný milion korun

Sekce: Investování Datum: 19.08.2015 19:54
To vám může zajistit například princip „investování s vášní“. Tím myslím v rámci diverzifikace vašeho investičního portfolia vyčlenit určitou část také něčemu pro radost, co má ale zajímavý…

Andrew Fashion: Jak v jednadvaceti vydělat 50 milionů a během roku o ně zase přijít

Sekce: Osobnosti Datum: 31.08.2015 07:45
Umíte si představit, že vymyslíte projekt, který vám přinese 2,5 milionu dolarů, a za 12 měsíců o ně svou hloupostí přijdete? Já tedy ne, nicméně přesně tento hororový scénář si můžete přečíst v…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.