Jak se vyrábí fenomenální Rolls-Royce? Preciznost, tradice... zkrátka nádhera

Sekce: Sladký život Datum: 20.11.2016 Autor: Vlasta Holéciová
Znalkyně módy nedají dopustit na ručně šité kabelky Luis Vuitton, milovníci hodinářského umění zase vzývají slavnou manufakturu ze Ženevy, hodinářskou firmu Patek Philippe. I svět luxusních vozů má svůj fenomén. Je jím ikonická značka Rolls-Royce.

Limity neexistují

Ano, to je to, co dělá legendu legendou. Limity v přání zákazníka od doby počátků firmy Rolls-Royce zkrátka neexistují. A tak řemeslníci v továrně v Goodwoodu na jihu Anglie, kde se vozy vyrábějí, zhmotní jakoukoliv vaši seberozmarnější touhu. Vše v dokonalé ruční práci. 

Vedle nejlepších technologií, které výrobce považuje za samozřejmost, jsou to totiž především použité materiály a jejich obrovská škála, které zdobí interiér každého vozu. Každý je tak skutečným originálem. Namátkou, pro interiér svého miláčka si můžete vybrat z více než 330 druhů povrchových úprav dřev a v oblasti barev máte k dispozici 44 tisíc odstínů. Mimochodem je to maximum, které dokáže lidské oko rozeznat.

Nahlédněte do manufaktury Rolls-Royce níže

Firma Rolls-Royce Motors Cars byla založena před 111 lety Charlesem Rollsem a Henry Roycem

Jediná hranice, o které tak můžeme hovořit, je lhůta dodání vozu a souvisí právě s rozličnými přáními budoucích majitelů. Ve standardním čase jsou to tři měsíce, druhou kategorií jsou vozy, které jsou unikátem samy o sobě. Jedná se o malé série vozů, které jsou vyráběny v rámci určité kolekce a dodávány během 12 až 15 měsíců. Samostatnou kapitolou jsou vozy pojmenované ve speciálním programu Bespoke. Tady se opravdu vašim představám meze nekladou. Chcete mít kapsy dveří vyšité skotským tylem? Není problém, cokoliv bude splněno. V tomto případě je lhůta dodání okolo 9 měsíců. 

Solitér s dynamickými jízdními vlastnostmi

Nejen to, že RR přitahuje svou jedinečností pozornost na silnici, je radost v něm sedět jako pasažér, ale je také zážitek jej řídit. Auto má dynamické jízdní schopnosti, koneckonců v posledních letech je orientace na prožitek ze samotné jízdy významným posunem. Navíc díky tomu, že Rolls-Royce patří pod značku BMW, můžete si zároveň užívat ty nejmodernější technologie a vybavení. 

Ve srovnání s ostatními vozy v luxusním segmentu je Rolls-Royce velice edukovaný a svým majitelům poskytuje veškerý infotainment. Aktuální novinkou ze stáje Rolls-Royce je edice Black Badge, která je v prodeji od třetího čtvrtletí tohoto roku. Black Bedge je ve znamení dramatické sportovnosti, připravte se tedy na vyšší výkon a sportovnější design. Třešničkou na dortu budiž celokarbonová kola.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

BMW doplnilo celou řadu, X7 vznikne s pomocí Rolls-Royce

Sekce: Lifestyle Datum: 24.03.2015 15:00
Rappeři a úpravci se tetelí blahem. BMW oficiálně potvrdilo novou řadu BMW X7 a bylo přislíbeno, že půjde o nejluxusnější automobil v historii mnichovské automobilky. Model by měl být, co se týče…

Aerotech bude vyrábět díly leteckých motorů Rolls-Royce

Sekce: Byznys Datum: 19.03.2014 13:00
Foto: Wikimedia Klatovská firma Aerotech Czech zahájí koncem letošního roku sériovou výrobu dílů pro letecké motory Rolls-Royce, které se dosud vyrábějí v Německu a Skotsku.   Do Klatov se podle…

Nejluxusnější značka na světě se chce „ušpinit“. SUV od Rolls-Royce potvrzeno

Sekce: Lifestyle Datum: 24.02.2015 12:00
„Kdo si koupí Rolls-Royce pro pohodlí a reprezentaci, bude mít doma jistě i Ferrari na zábavu a Range Rover do terénu, proto nemáme zájem v ostatních kategoriích konkurovat.“ Tato slova jsem si…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.