Kde odpočívají esa světového byznysu, když nevydělávají miliardy?

Sekce: Sladký život Datum: 02.12.2016 Autor: Pavel Hejkrlík
Podle zprávy Knight Frank Wealth Report 2016 jsou jachty mezi miliardáři stále oblíbenější, především pro boháče žijící na pobřeží Pacifiku ale i v Evropě. “Ve světě, kde mají ti nejbohatší přebytek peněz, ale nedostatek drahocenného času, představují super-jachty vítanou možnost, jak si odpočinout v soukromí a trávit čas s rodinou a přáteli,” uvádí zpráva. Podívejte se kdo, z technologických vizionářů a top byznysmenů neodolal paláci na vodě.

Miliardáři a jejich hračky

Ruský miliardář Andrej Mělničenko je vlastníkem největší plachetnice s největší plachtou na světě. Jeho Sailing Yacht A je dlouhá 143 metrů a v žebříčku největších soukromých jachet zabírá devátou příčku. Pro ruského oligarchu ji postavily hamburské loděnice Blohm + Voss. Interiér se může pyšnit opulentním zařízením například z z francouzského krystalu, nabízí třeba čtyři velké ložnice, které mají plochu 232 metrů čtverečních. Pro hosty je připraveno šest luxusních suit. Kromě toho jsou samozřejmostí tři bazény, přičemž jeden má prosklené dno a přímo pod ním je disco klub. Na palubě nechybí helikoptéra ani superrychlý člun.

Larry Ellison
Svou jachtu si zakladatel a šéf softwarového výrobce Oracle pojmenoval po jednom japonském válečníkovi z 16. století. Vyrobila ji firma Feadship na základě návrhu designérských studií De Voogt Naval Architects a Sinot Yacht Design. Ty vytvořili nejen exteriér ale i interiér ve stylu Art Deco, přičemž studia vybírala i porcelán a příbory. Zvláštností jsou velká okna po stranách, díky nim jsou kajuty neobyčejně prosvětlené.Na jachtu se vejde až 18 hostů, dispozici mají kromě velkých pokojů, i saunu, lázně nebo vlastní kinosál. Ellison si navíc může zahrát basket ve vlastní tělocvičně na lodi.

Laurene Powell Jobs
Ještě za svého života se vizionář Steve Jobs rozhodl, že si také pořídí jachtu. Pověřil proto legendárního designéra Philippa Starcka, aby ji načrtl. Následně pro něj společnost Feadship vyrobili jachtu Venus, které se však sám Jobs nedočkal, protože zemřel na rakovinu slinivky rok před jejím dokončením. Sám se však na jejím interiéru podílel, přičemž například jednotlivé kabiny musely být perfektně odhlučněny. Fanoušky značky Apple i Steva Jobse určitě nepřekvapí, že hlavní řídící panel lodi je tvořen několika 27 palcovými monitory iMac.

Spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen je velkým milovníkem jachet a má jich hned několik. Na jachtě Tatoosh, kam se vejde až dvacet hostů, mají k dispozici kino, bazén, nahrávací studio či telocvičnu. Na jeho druhé superjachtě - Octopus se vejde až 26 hostů, kteří mají k dispozici například střešní bazén s proskleným dnem, které vede přímo nad discoklub. Navíc má k dispozici dva helipady a dokonce miniponorku pro deset lidí. Na této jachtě pořádá v Cannes u příležitosti filmového festivalu každoroční párty.

David Geffen
Tuto jachtu koupil spoluzakladatel filmového studia Dreamworks v roce 2010 od Larryho Ellisona, již od roku 2006 však vlastnil půlku jachty. Rising Sun byla v roce 2004 postavena v loděnicích Lürssen. Na celkem pěti podlažích je k dispozici 82 kajut a je možnost si ji pronajmout, ovšem zkušenost s podobnými plavidly je nutností. K dispozici ja například  i vinný sklípek, nebo venkovní jacuzzi a hřiště na streetball.

Druhý nejbohatší Francouz a vládce luxusního impéria LVHM Bernard Arnault si tuto jachtu pořídil v loňském roce, přičemž letos prodal svou předchozí chloubu - jachtu Amadeus. Společnost Feadship, která vytváří superjachty na míru, design interiéru má na svědomí firma Zuretti Interior Design. Celkem pojme 16 hostů  a 27 členů posádky. Sám Arnault má privátní palubu. Symphony je vstřícná k přírodě, neboť spotřebuje o 30 procent méně paliva než konkurenční jachty. Není na pronájem.

 

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Modelky, šampaňské a moře. Toto je pět nejdražších jachet na světě

Sekce: Sladký život Datum: 06.05.2016 18:00
Pakliže si můžete dovolit vlastnit superjachtu, tak jste v profesním životě dosáhli prakticky vrcholu. Pokud ale chcete vlastnit jednu z pěti nejdražších na světě, připravte si minimálně 350 milionů…

Luxusní jachta Annaliesse/Delma vás dostane na kolena

Sekce: Lifestyle Datum: 09.02.2015 12:00
Tato dáma mezi jachtami není jen superjachta, ale je to také oblíbená výletní loď, kterou si nyní může pronajmout každý milovník luxusu a brázdit s ní vody oceánů.

Khalilah - První karbonová superjachta na světě

Sekce: Lifestyle Datum: 13.09.2015 11:39
48M Super Sport „KHALILAH“ je největší karbonovou jachtou, jaká kdy byla postavena. Na svědomí ji má americký stavitel lodí Palmer Johnson. Co tento zlatočerný skvost na moři dovede a jak vypadá…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.