Recenze: Bla bla bla

Pomůže Dan Roam a jeho pronikavé myšlení i vám vyřešit komplexní problémy s komunikací?

Sekce: Recenze knih Datum: 30.09.2016 Autor: Edita Holoubková
Svou druhou knihou autor volně navazuje na svůj bestseller "Nápady na ubrousku". Na 358 stranách chce naučit čtenáře, jak s využitím verbální a obrazové komunikace efektivně dosáhnout, aby posluchači prezentovaným myšlenkám porozuměli a uměli je sami realizovat.

Roam ve své knize vychází z jediné klíčové myšlenky: naše problémy v komunikaci začínají přemírou informací, pokračují jejich nedostatkem a končí okamžikem, kdy zjistíme, že nevíme nic.

V úvodu nás autor seznamuje se třemi „bla“ a tím, jak jsme se v říši blablabla ocitli. Přichází s nástrojem tzv. blablametru, který má posloužit k odhalení pravděpodobného záměru mluvčího. Následně přibližuje principy pronikavého myšlení prostřednictvím verbální a vizuální gramatiky a poté nás přivádí do příjemnějšího místa, tzv. pronikavého lesa. Závěr knihy je věnován shrnutí všech nástrojů a obsahuje také tipy pro užití v běžném životě.

Jedná se o čtivou publikaci – učebnici, při jejíž četbě se rozhodně nudit nebudete. Autor po celou dobu vychází z vlastních zkušeností, uvádí jednoduché příklady, které jsou doplněné o jednoduché obrázky – díky nim se Vám jeho „výklad“ snadno vryje do paměti. Pokud chcete zaujmout a předat svým posluchačům rychle a efektivně své pronikavé myšlenky, pak je tato kniha určená přímo pro vás!

Hodnocení: 7/10

Kniha: Bla bla bla
Autor: Dan Roam
Vydává: Bizbooks

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Recenze: Lean Startup

Sekce: Recenze knih Datum: 03.11.2015 16:00
Autor knihy Eric Ries je poměrně zkušený podnikatel, který texty v knize staví z velké většiny na svých vlastních zkušenostech. Jako propagátor "lean přístupu" pak využívá případové studie týkající…

Recenze: Jak myslí Steve Jobs

Sekce: Vzdělávání Datum: 16.08.2015 21:00
Blázen, despota, elitář, ale také génius, vizionář či fenomén. Steve Jobs za svou obdivuhodnou kariéru získal mnoho přízvisek a jen těžko se někdy vytvoří jednotný názor. Nesporným faktem však…

Recenze: Jak z dobré firmy udělat skvělou

Sekce: Vzdělávání Datum: 21.07.2015 08:00
Další klasický bestseller, tentokrát s prodejem více jak 3 milionů kusů, což je vlastně na "ekonomicky" zaměřenou knihu vcelku solidní počin. Rozhodl jsem se nahlédnout do útrob toho, co přilákalo…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.