Recenze: Mít vše hotovo

Abyste už nikdy nebyli ve stresu z nedokončené práce

Sekce: Recenze knih Datum: 09.08.2016 Autor: Milan Charvát
Žít a pracovat v dnešní době není nic jednoduchého. Ze všech stran se na nás valí čím dál víc informací a jen na nás je, abychom se s nimi poprali. Proč v tom tolik lidí selhává a je vůbec možné docílit i v dnešní době alespoň relativního duševního klidu?
GTD – tato zkratka se v posledních letech stala zejména ve Spojených státech velmi populární. V celém znění je to "Getting things done" a její autor David Allen je uznávaným guru v oblasti time managementu a řízení projektů.

Pokud si stejně jako já přečtete před touto knihou něco od Leo Babauta, přijde vám dílo Davida Allena poměrně rozsáhlé, celých 377 stran textu o řízení svých myšlenek, činů a projektů tak, abyste usínali s klidným svědomím. Dá se takové téma opravdu tak natáhnout?

Očividně ano, autor jde totiž opravdu do hloubky problematiky a neklouže jen tak po povrchu. Takže i taková záležitost jako sesbírání všech možných dokumentů a vlastních myšlenek a nápadů je zevrubně popsána na několika desítkách stran.

Kniha je logicky rozdělena do několika na sebe navazujících částí, kdy v těch prvních se pohybujete v rovině přípravy na akci a v dalších už provádíte samotnou činnost. Já jsem zatím knihu četl jen jako prvotní inspiraci, ale nejvíce si samozřejmě odnesete, když budete vše ihned přenášet do praxe. Každopádně autorových více než třicet let zkušeností s danou problematikou je v textu vidět více než dobře.

Hodnocení knihy bude dost subjektivní a každý ji může vnímat trochu jinak. Osobně bych nepotřeboval takovou hloubku, jelikož stejně tak jako ve svém pracovním prostředí, tak i v knize je pro mě důležitá jasná a jednoduchá struktura, která mě navede na tu správnou cestu. Některé části jsou navíc protahovány až bych řekl zbytečně, kdy po prvním odstavci víte, co se po vás chce, ale v trochu obměněném znění to čtete ještě na dalších dvou stránkách.

Každopádně jako inspiraci a čtení na dovolenou knihu jednoznačně doporučuji, abyste se hned po návratu mohli do práce pustit s čistou hlavou.

Hodnocení: 7/10
 
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Recenze: Nikdy nejez sám

Sekce: Recenze knih Datum: 03.08.2016 18:00
Po delší odmlce se na webu MontyRich vracíme k recenzím knih, které nás zaujaly. Jako první je na řadě kniha s velmi pěkným názvem "Nikdy nejez sám".

Recenze: Od nuly k jedničce

Sekce: Recenze knih Datum: 12.10.2015 19:42
Teď asi zklamu všechny čtenáře lačnící po motivaci a návody, jak se z absolutního outsidera stát hvězdou ve všem možném. Peter Thiel je úspěšný podnikatel a investor, jehož hlavní doménou je budování…

Recenze: Šíleně jednoduché

Sekce: Vzdělávání Datum: 17.09.2015 06:59
Knih o Steveu Jobsovi opravdu není málo a proto je potřeba velmi dobře vybírat, kterou si přečíst, ne každá totiž může být v něčem výjimečná. Mě zaujala tato o jednoduchosti.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Andrea Lauren a její fantastický příběh, jak se z Česka dostat do epicentra bankovnictví v Londýně

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Po vzoru své maminky se vydala do světa bankovnictví. Velkou část kariéry strávila v bankovním epicentru Londýna, pracovala pro giganty jako JPMorgan nebo HSBC. Po dlouhých letech v zahraničí se…

Do postele bez notebooku aneb 5 tipů, jak efektivně zvýšit kvalitu svého spánku

Sekce: Byznys Datum: 23.02.2017 21:00
Většina zdatných podnikatelů potvrdí, že bez odpočinku se dlouhodobě fungovat nedá. Jak si tedy dopřát kvalitní a zdravý spánek?

Pravidla vyjednávání – nikdy nedělejte kompromisy

Sekce: Rady a tipy Datum: 23.02.2017 20:00
Jak často se dostáváte do situací, kde se střetávají vaše zájmy s okolními? A jak často volíte útok či únik? Následující článek by vám měl pomoci přenést vyjednavačské techniky jak do běžného života,…