Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 08.01.2017 Autor: Zdravko Krstanov
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

“Dnešní technologický svět se mění tak rychle, že se (v Googlu) neustále snažíme zjišťovat, jaká bude další fáze. Musíte se konstantně přetvářet, abyste takový pokrok stíhali”

Z výše zmíněného vyplývá, že co platilo včera, nemusí platit zítra. Jestliže se snažíte se svým podnikáním prorazit, musíte být neustále v obraze. Sledujte oborové bloggery a influencery. Čtěte relevantní weby (v technologickém případě například Verge, Wired a další) a odebírejte jejich newslettery. Knihy vám sice dají fundamentální základ, ten v dnešní době však zdaleka nestačí.

“Domnívám se, že risk se vyplácí. Dělejte věci, pro které se dokážete nadchnout a nezoufejte, když selžete… v Silicon Valley se selhání nosí jako odznak cti.”

Přiznejte si, že nemůžete dopředu vědět, jak dopadnete. Stále máte chuť podnikat? Pak jste na správné cestě. Pichai tvrdí, že byste v žádném případě neměli neúspěch vnímat jako osobní prohru. Ba naopak, ve většině případů vám prý nic nebrání pokusit se o stejnou věc znovu a lépe. Podobného názoru je zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg.

V určitý moment vašeho života budete pracovat s lidmi, mezi kterými se nebudete cítit zcela jistí. To je naprosto zásadní, neb jedině v ten moment víte, že ti okolo jsou lepší, což vás nutí posouvat vlastní hranice.”

Tento názor zastává spousta byznysmenů. Pokud se totiž při práci s ostatními cítíte zcela sebejistě, je možné, že stagnujete.

Jack Ma: Najímejte lidi, kteří jsou lepší než vy

Pichai také zdůrazňuje přístup, s nímž se setkal na amerických univerzitách a který vlastními slovy nazývá “velice zkušenostním”. Jedná se o prostý případ toho, kdy si studenti jednotlivé věci (po načerpání teoretických znalostí) zkouší. Na evropských školách, nebo minimálně u nás, je zatím tento přístup poněkud ojedinělý.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Budou alternativní měny platidlem budoucnosti, nebo pouhým úkrokem stranou?

Sekce: Byznys Datum: 20.10.2015 14:00
V současné turbulentní době se kromě klasických, již zaběhnutých, běžně obchodovaných a širokou veřejností vnímaných měn můžeme setkat také s měnami alternativními. Ty vznikají buď spontánně jako…

Chcete zazářit znalostí jazyka? Na angličtinu zapomeňte!

Sekce: Vzdělávání Datum: 09.11.2015 09:00
Lingvisté odhadují, že na světě existuje kolem sedmi tisíc živých jazyků. Domnívají se ale, že do konce jednadvacátého století velká část z nich zanikne. Může za to hlavně současná globalizace, kdy…

Vyzkoušejte své investiční znalosti v soutěži o iPhone 6 nebo Samsung S6!

Sekce: Investování Datum: 17.08.2015 01:27
Zhodnoťte virtuální milion korun a vyhrajte špičkový telefon nebo 1000 Kč týdně v investiční soutěži! Naučte se obchodovat se zlatem, ropou a dalšími komoditami nebo světovými měnami i na svém…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Andrea Lauren a její fantastický příběh, jak se z Česka dostat do epicentra bankovnictví v Londýně

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Po vzoru své maminky se vydala do světa bankovnictví. Velkou část kariéry strávila v bankovním epicentru Londýna, pracovala pro giganty jako JPMorgan nebo HSBC. Po dlouhých letech v zahraničí se…

Do postele bez notebooku aneb 5 tipů, jak efektivně zvýšit kvalitu svého spánku

Sekce: Byznys Datum: 23.02.2017 21:00
Většina zdatných podnikatelů potvrdí, že bez odpočinku se dlouhodobě fungovat nedá. Jak si tedy dopřát kvalitní a zdravý spánek?

Pravidla vyjednávání – nikdy nedělejte kompromisy

Sekce: Rady a tipy Datum: 23.02.2017 20:00
Jak často se dostáváte do situací, kde se střetávají vaše zájmy s okolními? A jak často volíte útok či únik? Následující článek by vám měl pomoci přenést vyjednavačské techniky jak do běžného života,…