S novým rokem nové zaměstnání. Toto je 5 důvodů, proč si najít práci ve startupu

Sekce: Rady a tipy Datum: 05.01.2017 Autor: Zdravko Krstanov
Buzzword, životní styl nebo bublina? Ať už máte názor na mladé rychle rostoucí firmy jakýkoli, měli byste zkusit v nějaké pracovat.

Zásadní je, co umíte

V korporacích je běžnou praxí, že jste povýšeni pouze v případě, když se vedení líbíte. Osobní vazby se zde mnohem více projevují na pracovní úrovni. Když vás někdo zkrátka má (či nemá) rád, je cesta vzhůru (nebo naopak) mnohem snazší.

Ve startupu, kde obecně vládne spíše přátelská atmosféra, jste stále posuzování na základě toho, co umíte. Jenom to, že si šéfem tykáte a chodíte společně na pivo, vás výše nedostane.

Zjistíte svou tržní hodnotu

Možná to některé z vás překvapí, ale jako profesionál máte velkou šanci, že si ve startupu přijdete na značně lepší peníze. Pro tyto projekty jsou schopní lidé tou nejcennější komoditou, a proto jsou adekvátně zaplaceni. Startupy nemohou spoléhat na zahraniční mateřskou společnost, ani na slavné jméno. Musí jít s kůži na trh a ukázat, co umí. 

Flexibilní kancelář

Velká část startupů, na rozdíl od korporací, nevyžaduje vaši denní fyzickou přítomnost. Často vám k práci stačí pouze notebook a připojení k internetu. 

Toto má však i stinné stránky – startupisté takto často pracují o dovolených nebo svátcích. 

Vytváření budoucnosti

Startupy pracují s novými myšlenkami a metodami. Jsou považovány za jakési firmy zítřka a průkopníky. Skrze pozici ve velké bance pracujete maximálně na zlepšení budoucnosti svých šéfů. Prací ve finančním startupu, jakým je například české Twisto, pracujete na budoucnosti plateb.

Bez slepých pokynů

“Potřebujeme XY. Jak se k tomu dostaneš, je tvoje věc.” Podobný přístup je známý většině startupů. Hlavní je výsledek, přičemž postup práce je ryze na vás. A řekněme si na rovinu… komu se takový přístup nelíbí?

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

10 důvodů, proč se oženit s prací

Sekce: Vzdělávání Datum: 11.12.2014 09:00
Životní štěstí může mít mnoho podob, a pokud se obáváte, že se práce stane vaší manželkou, věřte, že vám může přinést více radosti, než tušíte.

O zaměstnání je zájem, o práci ne

Sekce: Byznys Datum: 22.06.2014 19:35
Zaměstnání chci, práci ne, jak se řežou náklady a další postřehy z českého byznysu.

Toto je 5 nejčastějších chyb mladých lídrů a CEOs startupů

Sekce: Rady a tipy Datum: 15.12.2016 08:00
Jakmile poprvé v životě získáte status CEO, dostane vaše kariéra nový rozměr. Vaše obzory a kontakty se začnou rozšiřovat, stejně jako se vaše pracovní náplň začne měnit. Snová pozice s sebou ale…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeká nás konec globální ekonomiky? Čeho se obávají elity z Davosu?

Sekce: Byznys Datum: 23.01.2017 18:00
Setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu na sebe vždy upoutají ohromnou pozornost médií, ekonomů, světové veřejnost, rozličná protestní hnutí vystupující proti globalizaci nevyjímaje.

4 jednoduché triky, jak se z toho nezbláznit (zůstat v práci pozitivní)

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.01.2017 19:30
I když vás vaše práce baví, krizovým situacím se pravděpodobně nevyhnete. Díky těmto tipům budete takové chvíle zvládat lépe.

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.