Tony Robbins: Soustřeďte se na cíl, nikoli na své obavy

Sekce: Rady a tipy Datum: 04.01.2017 Autor: Zdravko Krstanov
Tony Robbins je skutečným profesionálem ve svém oboru a pomáhá extrémně bohatým a vlivným lidem po celém světě. Níže vám proto přinášíme jeho několik byznysových zásad.

1) První krokem k finančnímu úspěchu je víra, že úspěšnými být můžete

Že je správný mindset důležitý, vám potvrdí každý, kdo v podnikání uspěl. Berte byznys jako hru, kterou je možné se naučit, a dokonce vyhrát. A když si večer listujete katalogem nejbohatších lidí planety, vzpomeňte, že každý nějak začínal.

2) Investování: nečekejte na velký kapitál

Podle Robbinse je problémem mnoha potenciálních investorů čekání, až budou mít dostatečnou sumu. Málokdo si uvědomuje sílu zhodnocení. Z deseti tisíc bude patnáct, z patnácti padesát a tak dále. Skvělé investice nejsou podmíněny milionovým kapitálem, ale dobrými znalostmi a instinktem.

3) Pomáhejte ostatním

“Můžete zbohatnout tím, že někoho podvedete. Pokud však chcete bohatí zůstat, musíte lidem neustále pomáhat.” Velcí podnikatelé vědí, jak důležité je dávat. Ať už charitě, nebo těm, kteří přichází s žádostí o radu. 

4) Nemyslete pouze na sebe

Robbins uvádí příklad veřejného vystupování. Mluvíte před plnou halou? Nemyslete na to, jak nervózní jste. Myslete na to, co chtějí v publiku slyšet, s jakým očekáváním přišli a co si mají z přednášky odnést. To samé platí v případě startupového pitchování. Vzbuďte v investorech dojem, že prodělají, pokud vás nezafinancují. Nesnažte se je dostat na vaši stranu vyprávěním o svém stresu.

5) Zůstaňte hladoví

Tony Robbins pracuje jako coach mimo jiné i pro Richarda Bransona. Co u něj vyzdvihuje nejvíce? Že nikdy neztrácí apetit. Apetit na rozvíjení byznysu, ale i na dávání potřebným. Tento drive je prý mnohem důležitejší než inteligence. “Nic na světě nedokáže zastavit toho, kdo je dostatečně hladový.”

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Nekončící turbulence v Číně - jsou obavy na místě?

Sekce: Investování Datum: 12.08.2015 00:08
Krize na čínském akciovém trhu z minulého měsíce vyústila ve snížení hodnoty čínských firem o tři biliony dolarů. Zdá se, že se jednalo o pověstnou poslední kapku, jež donutila čínskou vládu jednat a…

Výrobcům hudebních nástrojů zní libé tóny zvláště z Číny

Sekce: Byznys Datum: 20.11.2014 09:52
Po dlouhých a krušných pěti letech, kdy čeští výrobci hudebních nástrojů čelili recesi a levné asijské konkurenci, se zdá, že si zákazníci znovu nachází cestu ke kvalitním hudebním instrumentům.…

Situace vážná, tragická zřejmě nikoli

Sekce: Byznys Datum: 02.03.2014 18:10
Současné stále vrůstající napětí mezi Ruskem a Ukrajinou není pro nás tak vzdálené, jak by se mohlo z pohledu na mapu znát. Může vyvolávat obavy, jak to bude dál se zásobováním české republiky…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeká nás konec globální ekonomiky? Čeho se obávají elity z Davosu?

Sekce: Byznys Datum: 23.01.2017 18:00
Setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu na sebe vždy upoutají ohromnou pozornost médií, ekonomů, světové veřejnost, rozličná protestní hnutí vystupující proti globalizaci nevyjímaje.

4 jednoduché triky, jak se z toho nezbláznit (zůstat v práci pozitivní)

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.01.2017 19:30
I když vás vaše práce baví, krizovým situacím se pravděpodobně nevyhnete. Díky těmto tipům budete takové chvíle zvládat lépe.

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.