Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Sekce: Rady a tipy Datum: 18.02.2017 Autor: Zdravko Krstanov
Meditací a relaxací vstříc kreativitě. Proč byste měli svůj mozek nechat pravidelně odpočívat?

Ray Dalio stojí za investiční společností Bridgewater, která je jedním z největších hráčů světa na poli hedgeových fondů. Jeho jmění atakuje šestnáct miliard dolarů a i přes časové vytížení, které si role CEO žádá, si denně najde 40 minut na dva meditační bloky.

"Kreativita není výsledkem tvrdé práce… kreativita vychází z hlubokého stavu relaxace,” vysvětlil Dalio s tím, že pomocí meditace máte šanci otevřít svou mysl. A otevřená mysl je prý předpokladem úspěchu, ať už je vaše povolání jakékoli.

Jak se tedy uvolnit, aby z vaší mysli přicházely kýžené nápady?

Především se jako začátečníci příliš nezabývejte komplexními meditačními možnostmi. Začnete tím, že si pro svou meditaci vyhradíte pravidelný čas. A nemusí to být ihned 20 minut dvakrát denně podle Dalia. Dvě minuty ihned po probuzení a dvě před spaním jsou pro start dostačující. Pokud byste během meditace mysleli na čas, nastavte si raději na daný úsek budík.

Jak souvisí cestování s podnikáním? Čtěte zde

Následně najděte polohu, ve které se cítíte pohodlně. Ačkoli se většině z vás vybaví postava sedící na zemi v tureckém sedu, nejedná se o žádné pravidlo. Stejně tak není nutné svírat ukazováčky s palci u rukou a mířit jimi vzhůru. Můžete bez výčitek sedět na židli. Důležité je nezaobírat se detaily a cítit se dobře. 

Zavřete oči a soustřeďte se na své dychání – hluboký nádech nosem a výdech pusou. Jestliže byste začali přemýšlet například o události minulého dne, vraťte se zpět ke svému dychání. Udělejte z něj prioritu.

Jakmile vyprší čas (nebo budete cítit, že jste skončili), promněte si rychle ruce, aby se zahřály. Přiložte je na víčka a pomalu otevírejte oči. Takto opakujte i v druhé části dne.

Nezapomínejte, že meditace si vyžaduje trénink, a proto neházejte ručník do ringu po prvním zhodnocení typu “nic jsem necítil, je to k ničemu”.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Relaxace je polovinou úspěchu

Sekce: Lifestyle Datum: 03.06.2016 14:00
Během pracovního nasazení je občas těžké najít si volnou chvíli. Časem se však zákonitě dostaví přepracovanost, potíže se spánkem, bolesti svalů a kloubů, zhoršení nálady i koncentrace. To vše pak…

Rozhovor s Jakubem Rožem o tvrdé práci a byznysu v USA

Sekce: Vzdělávání Datum: 26.08.2015 07:20
První byznysový úspěch zaznamenal dnes dvaadvacetiletý Jakub Rož už ve svých šestnácti letech, když se mu zdálo zbytečné mít na lavici vedle notebooku také klasický sešit. Založil tedy projekt online…

Rodí se zajímavé propojení

Sekce: Byznys Datum: 11.07.2013 10:18
Vskutku zajímavé majetkové propojení se rodí na českém firemním dvorku.   Jedna z největších tuzemských ­ finančně poradenských firem Partners Financial Services brzy získá významný vliv v penzijní…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.