Dobré myšlenky se rodí z relaxace, nikoli z tvrdé práce, tvrdí miliardář Ray Dalio

Sekce: Rady a tipy Datum: 01.01.2017 Autor: Zdravko Krstanov
Meditací a relaxací vstříc kreativitě. Proč byste měli svůj mozek nechat pravidelně odpočívat?

Ray Dalio stojí za investiční společností Bridgewater, která je jedním z největších hráčů světa na poli hedgových fondů. Jeho jmění atakuje šestnáct miliard dolarů a i přes časové vytížení, které si role CEO žádá, si denně najde 40 minut na dva meditační bloky.

“Kreativita není výsledkem tvrdé práce…kreativita vychází z hlubokého stavu relaxace”, vysvětlil Dalio s tím, že pomocí meditace máte šanci otevřít svou mysl. A otevřená mysl je prý předpokladem úspěchu, ať už je vaše povolání jakékoli.

Jak se tedy uvolnit, aby z vaší mysli přicházely kýžené nápady?

Především se jako začátečníci příliš nezabývejte komplexními meditačními možnostmi. Začnete tím, že si pro svou meditaci vyhradíte pravidelný čas. A nemusí to být ihned 20 minut dvakrát denně podle Dalia. Dvě minuty ihned po probuzení a dvě před spaním jsou pro start dostačující. Pokud byste během meditace mysleli na čas, nastavte si raději na daný úsek budík.

Jak souvisí cestování s podnikáním? Čtěte zde

Následně najděte polohu, ve které se cítíte pohodlně. Ačkoli se většině z vás vybaví postava sedící na zemi v tureckém sedu, nejedná se žádné pravidlo. Stejně tak není nutné svírat ukazováčky s palci u rukou mířit jimi vzhůru. Můžete bez výčitek sedět na židli. Důležité je nezaobírat se detaily a cítit se dobře. 

Zavřete oči a soustřeďte se na své dychání - hluboký nádech nosem a výdech pusou. Jestliže byste začali přemýšlet například o události minulého dne, vraťe se zpět ke svému dychání. Udělejte z něj prioritu.

Jakmile vyprší čas (nebo budete cítit, že jste skončili) promněte si rychle ruce, aby se zahřály. Přiložte je na víčka a pomalu otevírejte oči. Takto opakujte i v druhé části dne.

Nezapomínejte, že meditace si vyžaduje trénink, a proto neházejte ručník do ringu po prvním zhodnocení typu “nic jsem necítil, je to k ničemu”.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Relaxace je polovinou úspěchu

Sekce: Lifestyle Datum: 03.06.2016 14:00
Během pracovního nasazení je občas těžké najít si volnou chvíli. Časem se však zákonitě dostaví přepracovanost, potíže se spánkem, bolesti svalů a kloubů, zhoršení nálady i koncentrace. To vše pak…

Myšlenky na peníze - největší bída chudých

Sekce: Vzdělávání Datum: 27.10.2014 12:00
Čím více na ně myslíte, tím méně jich nakonec máte. Prostředek ke svobodě i zhouba dnešní doby pro překvapivě velké množství lidí.

Rozhovor s Jakubem Rožem o tvrdé práci a byznysu v USA

Sekce: Vzdělávání Datum: 26.08.2015 07:20
První byznysový úspěch zaznamenal dnes dvaadvacetiletý Jakub Rož už ve svých šestnácti letech, když se mu zdálo zbytečné mít na lavici vedle notebooku také klasický sešit. Založil tedy projekt online…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeká nás konec globální ekonomiky? Čeho se obávají elity z Davosu?

Sekce: Byznys Datum: 23.01.2017 18:00
Setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu na sebe vždy upoutají ohromnou pozornost médií, ekonomů, světové veřejnost, rozličná protestní hnutí vystupující proti globalizaci nevyjímaje.

4 jednoduché triky, jak se z toho nezbláznit (zůstat v práci pozitivní)

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.01.2017 19:30
I když vás vaše práce baví, krizovým situacím se pravděpodobně nevyhnete. Díky těmto tipům budete takové chvíle zvládat lépe.

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.