3 věci, které nás může naučit Howard Schultz, odcházející CEO Starbucks

Sekce: Rady a tipy Datum: 03.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Včera proběhla světovými médii zpráva, že jeden z nejúspěšnějších CEO posledních dekád končí ve své funkci. Ve Starbucks však bude nadále pokračovat jako předseda představenstva. Čím může Howard Schultz inspirovat ostatní?

Přidaná hodnota

Starbucks není pouze prodejnou kávy. Je především místem, kde se lidé schází, ať už na přátelské nebo obchodní bázi. Firma se snaží vytvořit všem příchozím pohodovou atmosféru pro práci, socializaci i odpočinek. Prodává tedy zážitek - vstupenku z rušného světa.

O krok napřed ve svém oboru

Pod vedením Howarda Schultze zažila společnost mnoho inovací. Za zmínku stojí zřízení bezplatné wifi sítě v pobočkách Starbucks. Toto rozhodnutí, jakkoli dnes působí úsměvně, představovalo v roce 2010 velký krok vstříc zákazníkům. Konkurenční podniky se bránily tomu, aby si zákazník koupil jednu kávu a následně hodiny vysedával u internetu. Starbucks vydal jasnou zprávu – zůstaňte, jak dlouho chcete.

Proti proudu

Typický retail svou polohu přizpůsobí demografickým údajům nebo konkurenci. Howard Schultz se vydal zcela jinou cestou – kde vyrostl Starbucks, nedaleko vyrostl rázem další. Tímto netradičním “shlukováním” prodejen ve strategických místech zcela vytlačil konkurenci z okolí.

Starbucks má, převážně díky těmto třem faktorům, jedny z nejvíce loajálních zákazníků na světě.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

5 důležitých věcí, které se můžete naučit od miliardáře Buffetta

Sekce: Investování Datum: 30.04.2015 13:00
Warren Buffett, který investováním vydělal jmění přesahující 1,5 bilionu korun, se dlouhodobě drží mezi třemi nejbohatšími lidmi světa a je právem považován za investičního guru. V tomto článku si…

20 věcí, které z vás udělají elitu

Sekce: Vzdělávání Datum: 25.11.2014 08:00
Mezi elitu patří jen vyvolení, jen ti lidé, kteří se nebojí podívat životu do očí. Vstupte mezi ně.

10+1 věcí, které by každý muž měl mít ve svém šatníku

Sekce: Lifestyle Datum: 20.10.2014 13:00
Seznam několika málo základních kusů, které by neměly chybět v šatníku právníka, sportovce, kuchaře... a ani v tom vašem.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte nejlepší cirkus v Česku? Díky němu máme Slevomat, Heuréku i Dámejídlo

Sekce: Podnikání Datum: 24.01.2017 20:00
V únorovém tištěném magazínu MontyRich na vás čeká exkluzivní rozhovor s Davidem Špinarem a Milanem Zemánkem. Jejich investiční skupina Miton stojí za vznikem nejpoužívanějších a nejznámějších online…

Štěpán Pírko: Dluhopisový vlak dojel do konečné stanice

Sekce: Rozhovory v investování Datum: 24.01.2017 12:00
Dluhopisy na tenkém ledu, komodity na vzestupu a tradičně silné akcie, kterými neotřásla ani prezidentská volba v USA. Se Štěpánem Pírkem, předsedou správní rady fondu Bohemian Empire, jsme tak…

Čeká nás konec globální ekonomiky? Čeho se obávají elity z Davosu?

Sekce: Byznys Datum: 23.01.2017 18:00
Setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu na sebe vždy upoutají ohromnou pozornost médií, ekonomů, světové veřejnost, rozličná protestní hnutí vystupující proti globalizaci nevyjímaje.