Nejlepší byznysová příprava? Zapomeňte na analýzy a běžte maraton

Sekce: Rady a tipy Datum: 01.01.2017 Autor: Zdravko Krstanov
Maraton a podnikání. Dvě zdánlivě zcela odlišné činnosti, které však mnohé spojuje. Právě maraton může být tou nejlepší věcí, jakou můžete pro zdárný start vlastního byznysu udělat. Proč?

1) Vytyčení cíle a plánování

Pokud se začnete chystat na maraton, nevyhnete se získávání nových informací. Budete muset znát vše – od vhodné obuvi až po správné dýchání při běhu. Pro váš cíl bude také nutné sestavit si jasný tréninkový plán (kolik hodin denně věnujete běhu a tak dále) Byznys je v tomto směru stejný. Vyžaduje neustále učení a vytyčování jasných cílů. To vše s daným časovým rozvrhem.

2) Opuštění komfortní zóny

Někdo se pro běh narodil, většina z nás však ne. Jestli zrovna nejste běhající nadšenci, bude pro vás maraton i samotná příprava na něj velice nevšední a možná nepříjemná. Vstávat brzy ráno v sychravý den a vydat se v běžeckých botách do ulic, představuje pro většinu lidí velký krok z komfortní zóny.

Dalo by se říci, že podnikání je o neustálém vystupování z této zóny. Navazování obchodních partnerství, prezentování před investory, “přemlouvání” prvních zákazníků… tyto činnosti nejsou vždy příjemné a málokdy probíhají podle představ. Nelze se jim však vyhnout. Úspěšní podnikatelé nezbohatli zavřením se v pohodlí svých domovů. Riskovali, dělali nepříjemné věci a šli s kůží na trh.

3) Obětování se

Málo spánku, málo času, problémy v osobním životě? Jen hrstka problémů, se kterými se v roli podnikatele nepochybně setkáte. Část z nich je vlastní také běžcům a bude vlastní i vám, pokud se pro maraton rozhodnete. Místo páteční barové procházky nasadíte správnou stravu a půjdete brzy spát, aby vaše tělo bylo připraveno na následující den tréninku.

Pro úspěšné uběhnutí maratonu nestačí slova. Pro založení fungujícího byznysu platí to samé.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Základy úspěchu podle Richarda Bransona: “Vypněte konečně televizi a běžte ven!”

Sekce: Rady a tipy Datum: 16.01.2017 21:00
Richard Branson, zakladatel společnosti Virgin, je prototypem excentrického podnikatele, který to dotáhl až na vrchol. Má obdivuhodnou pracovní morálku, ale zároveň si naplno užívá života. Toto je…

Chcete uspět? Zapomeňte na okolí!

Sekce: Vzdělávání Datum: 03.12.2014 18:00
Je to hnusné, sobecké a necitlivé? Ano, ale pokud vaši přátelé nebo příbuzní nemají na práci nic jiného, než neustále hodnotit váš život a ordinovat své pravdy, své názory a své předsudky, zatímco vy…

Chcete zazářit znalostí jazyka? Na angličtinu zapomeňte!

Sekce: Vzdělávání Datum: 09.11.2015 09:00
Lingvisté odhadují, že na světě existuje kolem sedmi tisíc živých jazyků. Domnívají se ale, že do konce jednadvacátého století velká část z nich zanikne. Může za to hlavně současná globalizace, kdy…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chcete se učit rychleji? Vyzkoušejte těchto pět jednoduchých tipů

Sekce: Rady a tipy Datum: 26.02.2017 19:30
Vstřebat a uchovat nové informace není vždy jednoduché. Dobrou zprávou je, že se v tom můžete relativně snadno zlepšit. K rychlejšímu učení mohou pomoci následujicí tipy.

Ředitel Googlu Sundar Pichai: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.02.2017 19:00
Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa. Co má k podnikání říct Sundar Pichai?

Hledáte práci? Toto je 5 nejlepších zaměstnavatelů pro rok 2017

Sekce: Byznys Datum: 24.02.2017 20:00
Jako každý rok, tak i letos vyšel z dílny Glassdoor report o nejlepších zaměstnavatelích. K žebříčku se využívá ta nejvíce vypovídající metrika – reálná spokojenost samotných zaměstnanců. Kam tedy…