3 překvapivě jednoduché tipy, jak se vyhnout (nejen) pondělní prokrastinaci

Sekce: Rady a tipy Datum: 01.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Končí víkend a začíná pracovní týden. Přepnutí z relaxačního režimu na produktivní nějakou dobu trvá, mnohdy zabere celé pondělí. Sjíždíte feed všemožných sociálních sítí, a přitom si dobře uvědomujete tíhu práce na svých bedrech. Co s tím?

1) Vytvořte si DETAILNÍ plán

Začněte tím, že si svou práci rozdělíte do několika bloků. U těchto bloků si následně vyznačte časy, kdy mají být jednotlivé věci hotové. Už jen tím, že si takto podrobný rozpis vytvoříte, budete cítit větší závazek úkoly splnit. V ideálním případě využíjte papír a tužku na svém pracovním stole, nikoli chytrý telefon.

Druhou výhodou je, že vám při takto vytvořeném plánu budou dané úkoly najednou připadat snažší. Sami před sebou byste si připadali hloupě, kdybyste jeden po druhém nezvládli. 

2) Nastavte si systém ODMĚN

Velice jednoduchá a efektivní změna. Jakmile se budete mít na co těšit, donutí vás to začít pracovat dříve. Jestliže máte s odkládáním povinností problém, odměňujte se po každém pracovním dnu. Někdy to může být oblíbená káva, jindy epizoda seriálu, který rádi sledujete.

3) Stýkejte se s AKČNÍMI lidmi

Vaše okolí má značný vliv na vaše chování. Vyhledávejte proto společnost lidí, kteří míří z profesního hlediska vysoko. A většinou platí, že čím méně má člověk volného času, tím zajímavější s ním povedete konverzaci. Půl hodiny s někým takovým vám dá mnohem více než týden s kamarádem, který spokojeně sedí na svém průměru a u sklenice piva si neustále stěžuje na práci.

Zda budete vyhledávat společnost vysokých manažerů, startupistů nebo kreativců, je v konečném důsledku jedno. Důležité je, aby to byli lidé, kteří chtějí změnit svět svou činností a nikoli leností.

 
Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Proč lidský mozek miluje prokrastinaci?

Sekce: Vzdělávání Datum: 24.07.2015 09:00
Někdy okolo roku 2006 začali dva harvardští profesoři studovat, proč má člověk neustále potřebu prokrastinovat. Proč se vyhýbá dělání věcí, o kterých ví, že by je dělat měl a že jsou pro něj vlastně…

6 osvědčených tipů, jak přežít nenáviděná pondělní rána

Sekce: Rady a tipy Datum: 09.05.2016 07:00
Páteční odpoledne přináší pro všechny pracující a studující pocit úlevy a euforie. Přesně v opačném významu pak fungují pondělní rána. Rezignaci, zoufalství i odpor lze ale poměrně snadno překonat.…

Jak ve firmě táhnout za jeden provaz?

Sekce: Podnikání Datum: 25.09.2014 09:00
Berete firmu jako tlupu lidí, kteří s vámi jen spolupracují, nebo jako svojí rodinu, která s vámi prožívá vaše úspěchy a neúspěchy?
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Znáte nejlepší cirkus v Česku? Díky němu máme Slevomat, Heuréku i Dámejídlo

Sekce: Podnikání Datum: 24.01.2017 20:00
V únorovém tištěném magazínu MontyRich na vás čeká exkluzivní rozhovor s Davidem Špinarem a Milanem Zemánkem. Jejich investiční skupina Miton stojí za vznikem nejpoužívanějších a nejznámějších online…

Štěpán Pírko: Dluhopisový vlak dojel do konečné stanice

Sekce: Rozhovory v investování Datum: 24.01.2017 12:00
Dluhopisy na tenkém ledu, komodity na vzestupu a tradičně silné akcie, kterými neotřásla ani prezidentská volba v USA. Se Štěpánem Pírkem, předsedou správní rady fondu Bohemian Empire, jsme tak…

Čeká nás konec globální ekonomiky? Čeho se obávají elity z Davosu?

Sekce: Byznys Datum: 23.01.2017 18:00
Setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu na sebe vždy upoutají ohromnou pozornost médií, ekonomů, světové veřejnost, rozličná protestní hnutí vystupující proti globalizaci nevyjímaje.