Toto je 5 nejčastějších chyb mladých lídrů a CEOs startupů

Sekce: Rady a tipy Datum: 15.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Jakmile poprvé v životě získáte status CEO, dostane vaše kariéra nový rozměr. Vaše obzory a kontakty se začnou rozšiřovat, stejně jako se vaše pracovní náplň začne měnit. Snová pozice s sebou ale nese mnoho rizik a může se snadno proměnit v noční můru. Jaké jsou nejčastější hříchy mladých lídrů?

Příliš přátelský přístup

Startupy jsou přirozeně zcela jiným typem pracovního prostředí než zažité korporace. Většinou jsou plné mladých lidí, z nichž každý má prostor vyjádřit svou individualitu, což určitě není na škodu. Přílišná benevolence však skýtá riziko, že se z vašeho týmu stane skupina flegmatiků, kteří si budou z vašich požadavků dělat legraci. Proč by je také měli brát vážně, když vědí, že jim stejně žádný postih nehrozí.

Přílišný odstup

Jedná se opačný pól výše zmíněné chyby. Být lídrem znamená nepochybně kariérní postup, mnozí  CEO to však vnímají jako šanci vzdálit se od týmu. Jistý odstup sice probíhá, netřeba jej ale dělat dramatickým. Snažte se ostatním ukázat, že nepřerušujete přátelské linky. To vše za cenu, že bude každý plnit své povinnosti. 

Nutkání na vše nalézt odpověď 

Lídra charakterizuje schopnost pomoci týmu, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Jde o to nalézt řešení problémů a vést své lidi směrem k efektivitě. Někdo by proto mohl získat dojem, že jako ředitel musí přijít s odpovědí na všechno. Není tomu tak. Jako ředitel jste tu od toho, abyste sestavil tým, který na všechny odpovědi přijde sám.

Připisování všech zásluh sobě

Dojem “já jsem CEO, já jsem firma” je ve většině případů mylný. Jak velká korporace, tak i mladý startup stojí na zaměstnancích. Na lidech, kteří jsou schopni z vaší vize udělat skutečnost. Bez takových lidí si cedulku “CEO” můžete nalepit maximálně na dveře od pokoje. Čili když získáte solidní investici nebo zaznamenáte nejvyšší měsíční růst, dejte všem z týmu vědět, že je to jejich zásluha.

Samé příkazy

Je správné od lidí úkoly slušně požadovat, nikoli pouze rozdávat příkazy. Z dlouhodobého hlediska vám totiž takový přístup nemůže přinést respekt. Váš tým musí pochopit, že jim nezadáváte pouze práci z pozice šéfa, nýbrž že všichni společně kráčíte za vytouženým cílem.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Jak efektivně navazovat obchodní vztahy? Toto je 5 chyb, kterým se vyhnout

Sekce: Rady a tipy Datum: 27.11.2016 16:00
Jako podnikatel jste tváří vašeho byznysu, a proto jej lidé posuzují podle vás. Svou image můžete relativně snadno poškodit, a proto jsme sepsali pět věcí, které se na byznysových schůzkách a…

5 častých chyb při rozjíždění byznysu a jak se jim vyhnout

Sekce: Podnikání Datum: 21.08.2014 18:15
Je vzrušující rozjíždět byznys. Pokud je to pro vás poprvé, tak si dejte pozor, aby se vaše iluze nerozplynula dříve, než začnete.

6 zásadních chyb, kterými si ničíte kariéru

Sekce: Vzdělávání Datum: 05.02.2015 08:00
Jsem si jistá, že ani jeden z vás si úmyslně nechce ztěžovat pracovní život. Některá vaše, ale klidně i moje rozhodnutí však nemusí být vždy úplně správná. Existuje totiž mnoho způsobů, jak se…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.

Jedna věc, na kterou miliardáři nedají dopustit

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.01.2017 20:00
Aneb proč internet nestačí?

Bitcoin aneb digitální měnu milovat, nebo nenávidět?

Sekce: Investování Datum: 19.01.2017 13:00
Svět investování si během posledních let prošel malou technickou revolucí. Ta nabídla nejenom nové způsoby, jak efektivněji spravovat své peníze, ale stála rovněž za zrodem dosud netušených…