Odešli ze školy, aby začali podnikat. Dnes dva kamarádi řídí miliardovou společnost. Co vám radí?

Sekce: Rady a tipy Datum: 25.12.2016 Autor: Zdravko Krstanov
V podnikatelských začátcích na vás čeká spousta překážek. Pokud se ale správně psychicky připravíte, můžete svého cíle skutečně dosáhnout. Dva kamarádi, kteří v cestě za svým snem předčasně ukončili studium, jsou živým příkladem.

Jména Mark McDonald a Josiah Humphrey jsou vám zřejmě neznámá. Tato dvojice ovšem založila a stále řídí společnost pro vývoj aplikací - Appster. Ta je na dobré cestě překonat stomilionů dolarů v příjmech, tedy více než dvě miliardy korun. Appster působí na třech kontinentech a zaměstnává 400 lidí. Na nedostudované mladíky, kteří začínali od píky a bez investorských peněz, vskutku solidní výsledek. 

Také přemýšlíte o podnikání? Níže naleznete čtyři tipy, které zakladatelskou dvojici Appsteru dostaly na vrchol.

1) Mějte vysoké ambice

Neuměli programovat, ale přesto si řekli, že se stanou největším a nejvíce inovativním developerským hubem na světě. A protože dokázali delegovat a složit skvělý tým, tak uspěli. “Nejvíce talentovaní lidé chtějí pracovat pro firmy, které se snaží dělat skvělé věci”, uvedl Mark. Miřte proto vysoko, je to ověřeno praxí.

2) Zvykněte si na nepříjemné

Začátek podnikání znamená především vystoupení z komfortní zóny. Nic nebude jisté, jasné ani v klidu. Občas vás něco vyděsí. Důležité je se připravit a od svého cíle neutéct. Jakmile si zvyknete, “…znamená to, že rostete učíte se.”

3) Tvrdě pracujte

Otřepaná fráze, která však v kontextu podnikatelské dvojice, nabývá na smyslu. Mark i Josiah jsou toho názoru, že skutečně tvrdá práce předčí talent. “Rád o tom smýšlím takto - pokud někdo pracuje 40 hodin týdně a já 100, mohu teoreticky zvládnout za čtyři roky to, co normálně jinému zabere deset let.”, vysvětlil Josiah na svém blogu. Připravte se také na to, že ztratíte známé. Jestliže to s podnikáním myslíte vážně, odmítání neustálých pozvánek na párty se stane nutností.

4) Sežeňte ty nejlepší

Jak již bylo řečeno, ani jeden z mladíků neuměl programovat. V čem ale doslova vynikají, je schopnost zaujmout ty nejlepší lidi z oboru. A přesně to musí být vaší prioritou, od toho jste CEO.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Začínal u kopírky a vařil kávu kolegům. Dnes řídí milionové finanční impérium

Sekce: Rozhovory v podnikání Datum: 19.10.2016 11:30
Řídí jednoho z historicky nejstarších a současně největších burzovních obchodníků u nás. V BH Securities, kde je ředitelem a předsedou představenstva, ale kdysi začínal jako řadový zaměstnanec.…

Sedm nadějných startupů, které bohužel rychle ztroskotaly

Sekce: Startupy Datum: 20.10.2015 08:00
Děje se to dnes a denně. Stejně jako jste v životě jednou nahoře a jednou dole, i v podnikání se mohou ze dne na den dít zajímavé věci. A mohou být mnohdy i fatální. U startupů jsme zvyklí se zabývat…

Máme už dost „nákupáků“? Jejich výstavba zpomaluje

Sekce: Byznys Datum: 21.10.2014 09:33
Kvůli vysoké hustotě obchodních center a nákupních parků v Česku developeři silně omezili jejich výstavbu. To se výrazně projevilo na letošním očekávaném přírůstku nových obchodních ploch, který je…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.