Základy úspěchu podle Richarda Bransona: “Vypněte konečně televizi a běžte ven!”

Sekce: Rady a tipy Datum: 16.01.2017 Autor: Zdravko Krstanov
Richard Branson, zakladatel společnosti Virgin, je prototypem excentrického podnikatele, který to dotáhl až na vrchol. Má obdivuhodnou pracovní morálku, ale zároveň si naplno užívá života. Toto je několik předpokladů k úspěchu, které sepsal miliardář osobně.

1) Zlepšujte životy druhých

Pakliže nemáte v plánu být přínosní druhým, neměli byste podle Bransona vůbec podnikat. Firmy prý totiž mají velkou zodpovědnost, a to ke svým zákazníkům, zaměstnancům a ve výsledku ke všem lidem. 

2) Následujte své sny a jděte do toho!

Podle Bransona tak budete se svým životem mnohem více spokojeni. Lidé, kteří pracují na něčem, co milují, a které práce baví, si většinou užívají nejvíce. Dilema jistoty versus risku vyřeší otec Virginu vždy jednoznačně.

3) Věřte si

Žádné sklopené hlavy, žádné pochybování. Branson tvrdí, že právě sebedůvěra může oddělit selhání od úspěchu. Nejste-li pyšní na svůj nápad a plány, tak proč by měli být ostatní?

4) Dobře se bavte

Zábava je, slovy Bransona, aspekt, který je pro úspěšný byznys zcela nezbytný. Jestliže vás vaše snažení nebaví, měli byste skončit a svůj drahocenný čas směřovat jiným směrem.

5) Starejte se o svůj tým

Protože právě na něm stojí váš úspěch. Jestli jste na své lidi nepříjemní, stojíte sami proti sobě. Nedělejte si iluze, že se otrávený zaměstnanec bude na zákazníky usmívat. Vytvořit příjemné prostředí, kam se vaši lidé těší, je čistě ve vašem zájmu. 

6) Ignorujte nepřející

Nikdy si nedělejte hlavu z toho, že vás někdo pomlouvá. Nechte se tím pouze motivovat. Většina lidí snáší cizí úspěch velice těžko, a proto nejlepší, co můžete udělat, je ukázat jim záda. Společně s výsledky vaší práce.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Čtyři zásady úspěchu podle legendy Michaela Jordana

Sekce: Rady a tipy Datum: 18.09.2016 18:30
Legenda světového formátu. Pravděpodobně nejslavnější basketbalista všech dob. Michael Jordan je fenoménem a vzorem pro miliony basketbalistů. Jeho život však může být skvělou inspirací i pro váš…

3 příznaky, podle kterých poznáte, že jste na správné cestě k úspěchu

Sekce: Vzdělávání Datum: 09.12.2014 09:00
Tři. Přesně tolik odpovědí stačí na to, abyste jednoznačně věděli, kde se právě v životě nacházíte. Letíte kupředu? Stagnujete, nebo couváte? Nevím, ale vy už to za chvíli vědět budete. Není totiž…

Jak být více produktivní a vše stihnout? Zkuste trik miliardáře Bransona

Sekce: Rady a tipy Datum: 07.11.2016 12:30
Time management. Problém, který řeší každý ambiciozní člověk. Shakespeare řekl, že lepší je o tři hodiny dříve než o minutu později. Zakladatel společnosti Virgin souhlasí a přidává svůj tip. Pro…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.