Základy úspěchu podle Richarda Bransona: “Vypněte konečně televizi a běžte ven!”

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.05.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Richard Branson, zakladatel společnosti Virgin, je prototypem excentrického podnikatele, který to dotáhl až na vrchol. Má obdivuhodnou pracovní morálku, ale zároveň si naplno užívá života. Toto je několik předpokladů k úspěchu, které sepsal miliardář osobně.

1) Zlepšujte životy druhých

Pakliže nemáte v plánu být přínosní druhým, neměli byste podle Bransona vůbec podnikat. Firmy prý totiž mají velkou zodpovědnost, a to ke svým zákazníkům, zaměstnancům a ve výsledku ke všem lidem. 

2) Následujte své sny a jděte do toho!

Podle Bransona tak budete se svým životem mnohem více spokojeni. Lidé, kteří pracují na něčem, co milují, a které práce baví, si většinou užívají nejvíce. Dilema jistoty versus risku vyřeší otec Virginu vždy jednoznačně.

3) Věřte si

Žádné sklopené hlavy, žádné pochybování. Branson tvrdí, že právě sebedůvěra může oddělit selhání od úspěchu. Nejste-li pyšní na svůj nápad a plány, tak proč by měli být ostatní?

4) Dobře se bavte

Zábava je, slovy Bransona, aspekt, který je pro úspěšný byznys zcela nezbytný. Jestliže vás vaše snažení nebaví, měli byste skončit a svůj drahocenný čas směřovat jiným směrem.

5) Starejte se o svůj tým

Protože právě na něm stojí váš úspěch. Jestli jste na své lidi nepříjemní, stojíte sami proti sobě. Nedělejte si iluze, že se otrávený zaměstnanec bude na zákazníky usmívat. Vytvořit příjemné prostředí, kam se vaši lidé těší, je čistě ve vašem zájmu. 

6) Ignorujte nepřející

Nikdy si nedělejte hlavu z toho, že vás někdo pomlouvá. Nechte se tím pouze motivovat. Většina lidí snáší cizí úspěch velice těžko, a proto nejlepší, co můžete udělat, je ukázat jim záda. Společně s výsledky vaší práce.

A základ? Jděte ven! Navštěvujte přednášky a kurzy. Potkávejte se s úspěšnými. Hodně cestujte. Jestliže na vás vytoužený úspěch někde čeká, rozhodně to nebude na gauči ve vašem obývacím pokoji.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Čtyři zásady úspěchu podle legendy Michaela Jordana

Sekce: Rady a tipy Datum: 18.09.2016 18:30
Legenda světového formátu. Pravděpodobně nejslavnější basketbalista všech dob. Michael Jordan je fenoménem a vzorem pro miliony basketbalistů. Jeho život však může být skvělou inspirací i pro váš…

Jakých je 5 tajemství úspěchu 50 nejbohatších lidí světa?

Sekce: Podnikání Datum: 13.05.2016 13:00
Zajímá vás, co mají ti nejúspěšnější z nás společného? Dá se mezi světovými top byznysmeny najít pár charakteristik, které mají společné a které naopak zbytku populace chybí? Čtěte dále.

Jak být více produktivní a vše stihnout? Zkuste trik miliardáře Bransona

Sekce: Rady a tipy Datum: 07.11.2016 12:30
Time management. Problém, který řeší každý ambiciozní člověk. Shakespeare řekl, že lepší je o tři hodiny dříve než o minutu později. Zakladatel společnosti Virgin souhlasí a přidává svůj tip. Pro…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flexibilní pracovní doba, jídlo zdarma a wellness aneb na co slyší talentovaní miléniálové

Sekce: Byznys Datum: 15.01.2017 21:00
Jak dostat ty nejbystřejší mladé mozky k sobě do firmy?

Miliardář Jack Ma a 5 rad, které vám v podnikání otevřou oči

Sekce: Rady a tipy Datum: 14.01.2017 21:00
Zakladatel společnosti Alibaba má jedinečnou morálku a v byznysu si zachovává selský rozum. Co doporučuje?

K čemu je univerzita? Naučí vás vycházet s lidmi s odlišnými názory, tvrdí Tim Cook

Sekce: Osobnosti Datum: 13.01.2017 21:00
Jedním z nejdůležitějších aspektů v byznysu je udržet si svou vizi. V Applu o tom vědí své, neb si za více než 30 let existence vysloužili nálepku rebelů. Jak uvažují v jedné z nejznámějších firem…