V Americe "vznikne" každý den 1700 milionářů. Jak se stát jedním z nich?

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.11.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Drahá auta, luxusní domy a exotická dovolená. Na světě existuje přes 15 milionů dolarových milionářů. Od běžných lidí se však neliší jenom množstvím peněz. Valná většina z nich disponuje sadou schopností, díky kterým si svůj status udržují.

Poradenská společnost Boston Consulting nedávno zpracovala studii, ze které vyplývá že ve Spojených státech se každý den "zrodí" 1700 milionářů. Část z nich samozřejmě svůj majetek zdědila a část si jej vybudovala. Jak se přidat k té druhé skupině? Pomoci může několik zásad, kterých se milionáři drží.

Vedení

Věčné téma. Každý milionář je dobrým lídrem. Někdo se jím stane již v začátcích, druhý postupem času. Abyste se stali vůdcem, musíte velké podnikatele následovat a inspirovat se jimi. Číst jejich knihy, poslouchat rozhovory, analyzovat rozhodnutí. Ti, kteří se nyní inspirují, budou později inspirací.

Komunikace

Každý e-mail, každý telefonát, každá sms zpráva či rozhovor tváří v tvář. To vše buduje vaši značku. Čím rozumněji a efektivněji komunikujete, tím více se stáváte pro druhé důvěryhodným. Dávejte si tak pečlivý pozor na spontánní reakce. Úroveň vaší komunikaci je předzvěstí úrovně vašeho bohatství. 

Porozumění financím

Jestliže si přejete starat se o milion a víc, nejprve se přesvědčte, že jste schopni spravovat tisícikorunu. Je nutné znát své výdaje a náklady. Vědět, kde a kdy ušetřit a naopak kam investovat. Od věci také není rozumět daním a finančním výkazům. Zkrátka majetným se můžete stát pouze v případě, že rozumíte svým penězům.

Marketing a inovace

“Reputace se buduje celý život. Zničit se dá za pár vteřin”. Dobrá reputace je nejlepší reklamou. Jejím základem je marketing postavený na upřímné otevřenosti. Popište zákazníků celý proces, nechte je nahlédnout za oponu. Úspěšná firma dnes není blackboxem. Je otevřená a inovuje. A to nemusí nutně znamenat revoluci. Vezměte zaběhlý produkt a udělejte jej lepším.

Porozumění lidem

Nejen Elon Musk tvrdí, že firma je pouze společenstvím lidí. Abyste ji mohli rozvíjet, musíte lidem rozumět. Milionáře napříč světem tato schopnost spojuje. Rozumí motivaci, tónu hlasu, jazyku těla, taktice či empatii. Pochopení lidské povahy je klíčem k úspěchu. Většinu z toho se lze naučit celkem prostě, stačí lidi vnímat.

Organizace 

Milionář nepracuje pro systém, ale systém pracuje pro něj. Buďte organizovaní a nakládejte se svým časem úsporně. Váš čas = vaše energie. Uchovejte si ji pro ty případy, kdy ji skutečně budete potřebovat. Pokud okolnosti dovolí, tak drobné zařizování outsourcujte. Rozhodně si veďte diář se všemi úkoly, plány a schůzkami. V milionovém byznysu nelze jednat prvoplánově.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Tenhle hráč amerického fotbalu odmítl 37 milionů dolarů, aby se mohl stát ... farmářem

Sekce: Byznys Datum: 13.01.2015 17:00
Psal se rok 2008 a jistý Jason Brown byl považován za jednoho z nejlepších centrů v celé americké National Football League. Dvouletou smlouvu, kterou uzavřel před sezónou 2007 s týmem Baltimore…

Čína plná milionářů

Sekce: Byznys Datum: 02.06.2015 18:00
Počet lidí, které je možné zařadit mezi dolarové milionáře, neustále narůstá. Stejně tak je tomu i v případě dolarových miliardářů. Těch dnes nejvíce žije ve Spojených státech amerických. Již brzy by…

Poznámka: Nad jedním výrazným zemětřesením

Sekce: Byznys Datum: 29.06.2014 20:57
Zemětřesení známe v končinách tuzemských dvojího druhu. První případ je geograficky omezen na Chebsko a opravdu se při něm třese skutečná země. Naštěstí pouze s mírnými následky.
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejbohatší Mexičan Carlos Slim: Investovat jsem začal ve dvanácti letech

Sekce: Rady a tipy Datum: 20.02.2017 19:00
Jaké jsou rady jednoho z nejbohatších lidí planety? A proč tak rád investuje v dobách krize?

Premium Fashion Brands bude na Slovensku reprezentovat Soňa Skoncová

Sekce: Byznys Datum: 20.02.2017 14:00
Premium Fashion Brands, jeden z největších řetězců s dostupnou luxusní módou v České republice a na Slovensku, nově zastupuje Soňa Skoncová na pozici Country managera pro Slovensko.

Jak se zbavit neefektivních pracovních meetingů v pěti krocích

Sekce: Rady a tipy Datum: 19.02.2017 19:30
Znáte ten pocit, když po dvouhodinovém meetingu s kolegy nepřijdete na nic nového? Pomoci může několik relativně snadných změn.