V Americe "vznikne" každý den 1700 milionářů. Jak se stát jedním z nich?

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.11.2016 Autor: Zdravko Krstanov
Drahá auta, luxusní domy a exotická dovolená. Na světě existuje přes 15 milionů dolarových milionářů. Od běžných lidí se však neliší jenom množstvím peněz. Valná většina z nich disponuje sadou schopností, díky kterým si svůj status udržují.

Poradenská společnost Boston Consulting nedávno zpracovala studii, ze které vyplývá že ve Spojených státech se každý den "zrodí" 1700 milionářů. Část z nich samozřejmě svůj majetek zdědila a část si jej vybudovala. Jak se přidat k té druhé skupině? Pomoci může několik zásad, kterých se milionáři drží.

Vedení

Věčné téma. Každý milionář je dobrým lídrem. Někdo se jím stane již v začátcích, druhý postupem času. Abyste se stali vůdcem, musíte velké podnikatele následovat a inspirovat se jimi. Číst jejich knihy, poslouchat rozhovory, analyzovat rozhodnutí. Ti, kteří se nyní inspirují, budou později inspirací.

Komunikace

Každý e-mail, každý telefonát, každá sms zpráva či rozhovor tváří v tvář. To vše buduje vaši značku. Čím rozumněji a efektivněji komunikujete, tím více se stáváte pro druhé důvěryhodným. Dávejte si tak pečlivý pozor na spontánní reakce. Úroveň vaší komunikaci je předzvěstí úrovně vašeho bohatství. 

Porozumění financím

Jestliže si přejete starat se o milion a víc, nejprve se přesvědčte, že jste schopni spravovat tisícikorunu. Je nutné znát své výdaje a náklady. Vědět, kde a kdy ušetřit a naopak kam investovat. Od věci také není rozumět daním a finančním výkazům. Zkrátka majetným se můžete stát pouze v případě, že rozumíte svým penězům.

Marketing a inovace

“Reputace se buduje celý život. Zničit se dá za pár vteřin”. Dobrá reputace je nejlepší reklamou. Jejím základem je marketing postavený na upřímné otevřenosti. Popište zákazníků celý proces, nechte je nahlédnout za oponu. Úspěšná firma dnes není blackboxem. Je otevřená a inovuje. A to nemusí nutně znamenat revoluci. Vezměte zaběhlý produkt a udělejte jej lepším.

Porozumění lidem

Nejen Elon Musk tvrdí, že firma je pouze společenstvím lidí. Abyste ji mohli rozvíjet, musíte lidem rozumět. Milionáře napříč světem tato schopnost spojuje. Rozumí motivaci, tónu hlasu, jazyku těla, taktice či empatii. Pochopení lidské povahy je klíčem k úspěchu. Většinu z toho se lze naučit celkem prostě, stačí lidi vnímat.

Organizace 

Milionář nepracuje pro systém, ale systém pracuje pro něj. Buďte organizovaní a nakládejte se svým časem úsporně. Váš čas = vaše energie. Uchovejte si ji pro ty případy, kdy ji skutečně budete potřebovat. Pokud okolnosti dovolí, tak drobné zařizování outsourcujte. Rozhodně si veďte diář se všemi úkoly, plány a schůzkami. V milionovém byznysu nelze jednat prvoplánově.

Lepší než káva?
MontyRich newsletter
PODOBNÉ ČLÁNKY

Tenhle hráč amerického fotbalu odmítl 37 milionů dolarů, aby se mohl stát ... farmářem

Sekce: Byznys Datum: 13.01.2015 17:00
Psal se rok 2008 a jistý Jason Brown byl považován za jednoho z nejlepších centrů v celé americké National Football League. Dvouletou smlouvu, kterou uzavřel před sezónou 2007 s týmem Baltimore…

Čína plná milionářů

Sekce: Byznys Datum: 02.06.2015 18:00
Počet lidí, které je možné zařadit mezi dolarové milionáře, neustále narůstá. Stejně tak je tomu i v případě dolarových miliardářů. Těch dnes nejvíce žije ve Spojených státech amerických. Již brzy by…

BMW doplnilo celou řadu, X7 vznikne s pomocí Rolls-Royce

Sekce: Lifestyle Datum: 24.03.2015 15:00
Rappeři a úpravci se tetelí blahem. BMW oficiálně potvrdilo novou řadu BMW X7 a bylo přislíbeno, že půjde o nejluxusnější automobil v historii mnichovské automobilky. Model by měl být, co se týče…
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Čeká nás konec globální ekonomiky? Čeho se obávají elity z Davosu?

Sekce: Byznys Datum: 23.01.2017 18:00
Setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu na sebe vždy upoutají ohromnou pozornost médií, ekonomů, světové veřejnost, rozličná protestní hnutí vystupující proti globalizaci nevyjímaje.

4 jednoduché triky, jak se z toho nezbláznit (zůstat v práci pozitivní)

Sekce: Rady a tipy Datum: 22.01.2017 19:30
I když vás vaše práce baví, krizovým situacím se pravděpodobně nevyhnete. Díky těmto tipům budete takové chvíle zvládat lépe.

Ztratil milion dolarů během 24 hodin. Vzpamatoval se a založil miliardový a zdravý byznys

Sekce: Osobnosti Datum: 21.01.2017 20:00
Daniel Lubetzky je důkazem, že odhodlání je klíčovým předpokladem podnikání.