Sekce: Podnikání

Kofola dosáhla provozního zisku 340 milionů korun

Datum: 11. 01. 1971 18.49 / Autor: František Prokop
Nápojářská skupina Kofola dosáhla provozního zisku 337,6 milionu korun.
 

Nápojářská společnost Kofola má relativně slušné výsledky za rok 2012. Obrat společnost stoupl o 4,3 % na 6,16 miliardy korun. Provozní zisk skupiny byl na úrovni 337,6 milionu korun, což představuje nárůst o 8,5 %.
 
Mluvčí skupiny Kofola Jaroslava Musilová zdůvodnila příčiny, které ovlivňují obrat a zisk společnosti. Jde především o zvyšující se cenu pohonných hmot, materiálů pro výrobu PET lahví, cukru a ovocných koncentrátů.
 
Samozřejmě na Kofolu, stejně jako na další účastníky nápojářského odvětví, dopadá síla zahraniční konkurence a nižší poptávka od koncových zákazníků. Tu se snaží Kofola posilovat novými druhy nápojů a nejrůznějšími promo akcemi.
 
Generální ředitel skupiny Kofola Jannis Samaras sám přiznává, že rok od roku je tržní prostředí a udržení prodeje čím dál náročnější. Dodává: „My jsme se rozhodli, že namísto cenových válek půjdeme cestou kvalitních, zdravějších nápojů a hospodářské výsledky nám ukazují, že naši zákazníci to dokážou ocenit. Jsme také rozhodnuti nadále podporovat lokální dodavatele surovin, abychom podpořili místní ekonomiku.“
Další články
Podnikání

ČEZ dosáhl čistého zisku přes 40 miliard korun

Článek
Podnikání

Škoda Transportation zaznamenala snížení zisku o 400 milionů

Článek
Podnikání

Tatra se prodala za 176 milionů korun

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.