Sekce: Podnikání

Po několika letech v ČR opět vzrůstá množství investic

Datum: 07. 01. 1971 00.00 / Autor: Milan Charvát
Dvacet miliard korun a okolo pět a půl tisíce nových pracovních míst. Toto je souhrn plánovaných investic na území České republiky v dohledné době, a které navíc budou realizované v regionech s vysokou nezaměstnaností, jako je Moravskoslezský, Olomoucký, nebo Ústecký kraj.

Důvodem zvýšeného zájmu investorů je loňská novela zákona o investičních pobídkách, která je účinná od 12. července 2012. O tom, jak důležitá tato změna je, mluví čísla plánovaných projektů. Od začátku roku do půlky července pouhých 7, po datu novelizace do konce kalendářního roku 41 předložených projektů.

Řada firem právě využila legislativních změn a na nové podmínky počkala i několik měsíců. Mezi společnosti patří také ŠKODA Auto a.s., TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, a.s. a řada dalších.

V drtivé většině se jedná o rozšiřování výroby stávajících firem. Tento fakt značí zájem investorů s dlouhodobým potenciálem. Investoři tak dlouhodobě své podnikání v ČR rozvíjí. Patrně nebude překvapením, že největší procento investic spadá do sektoru automobilového průmyslu, plastikářského a gumárenského sektoru
Další články
Podnikání

Thor Björgólfsson – Rocky mezi miliardáři, který přišel o všechno a po šesti letech je opět na výsluní

Článek
Podnikání

Škoda Auto : Po několika měsících dobrá zpráva

Článek
Investování

6 nejpodivnějších investic světových miliardářů

S chutí do syntetického hamburgeru!
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.