Sekce: Podnikání

ČEZ, Rosatom a Javys podepsali memorandum

Datum: 05. 01. 1971 00.00 / Autor: Tomáš Bönisch
ČEZ si chce zjistit, jak náročná by byla výstavba nového jaderného zdroje v Oblasti Jaslovských Bohumilic.
 
ČEZ Bohumilice, a.s., součást energetické skupiny ČEZ vlastní v akciové společnosti JESS (Jadrová energetická spoločnosť Slovenska, a. s.) 49% podíl. Zbylých 51% vlastní slovenský státní společnosti JAVYS (Jadrová a vyraďovacia spoločnost, a. s.).  ČEZ uzavřel se společnosti JAVYS a Rosatom memorandum, které pro případného dalšího zájemce o koupi společnosti JESS poskytne informace o stavu a přípravě projektu nového jaderného zdroje v Jaslovských Bohumilicích.

ČEZ totiž v souvislosti s plánovanou výstavbou dvou nových bloků Jaderné elektrárny Temelín nebude schopen oba tyto dva projekty kapacitně skloubit. Proto se připravuje prodej podílu společnosti ČEZ v této slovenské firmě. Zatím jde o přípravnou fázi a díky memorandu budou připraveny všechny dokumenty a informace o aktuálním stavu přípravy stavby nových reaktorů na Slovensku.

Jak říká mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová: „Manažerská kontrola funguje podle dohody obou partnerů na principu rovnosti a společného konsenzu.“ Takže na případném prodeji se určitě musejí dohodnout oba současní vlastníci, tedy ČEZ i JAVYS.

Společnost JESS byla zapsána do obchodního rejstříku Slovenské republiky 31. prosince 2009. Hlavní náplní firmy měla být příprava projektu nového jaderného zdroje v Jaslovských Bohunicích. Evropská komise vše bez problémů odsouhlasila a vláda tomuto projektu dala zelenou. 
 
Další články
Podnikání

Top Gear 2.0 - Jeremy Clarkson a Amazon zrovna podepsali ohromnou smlouvu

Clarkson a spol začínají novou show s rekordním rozpočtem.
Článek
Podnikání

F12 Berlinetta: Nejrychlejší Ferrari

Článek
Podnikání

Bezchybné hodinky Breitling Navitimer

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.