Sekce: Podnikání

ČEPS zvyšuje bezpečnost přenosu elektřiny

Datum: 05. 01. 1971 00.00 / Autor: Milan Charvát
Iniciativa TSC vytvořila skupinu pro zvyšování bezpečnosti zásobování elektřinou v celé střední Evropě.
 
Bezpečnostní spolupráce provozovatelů přenosových soustav (Transmission System Operator Security Cooperation - TSC), která vznikla v roce 2008, připravila specializovanou skupinu, která se bude starat o kontinuální zvyšování bezpečnosti v oblasti přenosových soustav ve střední Evropě. Provozním ředitelem tohoto uskupení se stane Alexander Wirth, který dříve pracoval ve VKW-Netz Austria a Swissgrid Switzerland.  

TSC tvoří významné společnosti napříč celou střední Evropou: ČEPS (ČR), APG (Rakousko), 50Hertz, Amprion, EnBW Transportnetze, TenneT TSO (Německo), TenneT TSO (Nizozemsko), PSE Operator (Polsko), swissgrid (Švýcarsko), ELES (Slovinsko), MAVIR (Maďarsko) a HEP OPS (Chorvatsko). Český ČEPS se tak zapojil do mezinárodní spolupráce na poli bezpečnosti, což může samozřejmě přinést i dalším distributorům v České republice nemalé výhody a nové technologické postupy.

Cílem nadnárodní skupiny, která by měla začít fungovat od poloviny roku 2013 je především koordinace v činnostech vedoucích ke zvýšení efektivnosti a kvality, zlepšení koordinace a urychlení realizace nových úkolů v oblasti bezpečnosti přenosu elektřiny. Tato skupina se stará a zásobuje elektřinou více než 170 milionů obyvatel.
 
Další články
Podnikání

ČEPS hledá dodavatele elektřiny pro krytí ztrát v přenosové soustavě

Článek
Podnikání

Telefónica O2 zvyšuje objem dat u datových tarifů

Článek
Podnikání

KBC zvyšuje cílovou cenu Unipetrolu na Pražské burze

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.