Sekce: Podnikání

ČD Cargo a Cargo Slovakia by se mohly spojit

Datum: 04. 01. 1971 00.00 / Autor: Milan Charvát
V dnešním speciálním vydání Otázek Václava Moravce se pro možnost fúze ČD Cargo a Cargo Slovakia vyslovili premiéři Petr Nečas i jeho slovenský protějšek Robert Fico.

ČD Cargo i Cargo Slovakia mají v současné době velké hospodářské problémy, a tak by mohla podle obou premiérů fúze spojená s restrukturalizací těmto firmám prospět.

„V konkurenci, která dnes převládá na evropském trhu, se opět potvrzuje, že potřebujeme silné společné podniky. Malé podniky, malé firmy, malá carga, nedokážou přežít. My to vidíme na Slovensku, máme s touto společností vážné ekonomické problémy,“ uvedl Fico.

„Ve střední Evropě by vznikl silný hráč, byla by to jedna ze čtyř až pěti nejsilnějších železničních nákladních společností v celé Evropě. My jsme skutečně pod tlakem jednak ruských dopravních společností a jednak německých dopravních společností,“ podotkl Nečas.

Společnost ČD Cargo za loňský rok vykázala provozní ztrátu 230 milionů korun. V plánu je již její restrukturalizace, která by měla zahrnovat sešrotování asi 20 procent vagónů a propuštění téměř 2200 zaměstnanců.
Další články
Podnikání

Problémy ve společnosti ČD Cargo, blíží se privatizace?

Článek
Podnikání

Křetínský opět na nákupech, nyní chce polské cargo CTL

Článek
Podnikání

Uhlí do Chvaletic bude místo Bakalovo AWT opět vozit ČD Cargo

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.