Sekce: Podnikání

6 cest, jak proměnit snílka v muže činu

Datum: 27. 01. 2015 08.00 / Autor: Tomáš Bönisch
Jste dříč nebo snílek? Někdo zůstane celý život dříčem a někdo zase snílkem. Ani jedna cesta nevede k úspěchu, ale pokud mezi nimi najdete rovnováhu, úspěch vás nemine.

Oba dva protiklady jsou velmi důležité, na světě existuje mnoho lidí, kteří tvrdě dřou a nemají nic. Stejně tak jako existuje mnoho snílků, kteří nenajdou dostatek odvahy, aby jednali. Možná že i vy jste byli od dětství snílci a pak už jste jen tvrdě pracovali. Jestliže nenajdete vyvážený přístup, budete se celý život motat jenom v bludném kruhu. Pokud vám došlo, že tudy cesta nevede, poradím vám, jak najít ideální rovnováhu, aby se z vás stali ti, kteří si splní každý svůj sen.

1. Každé přání má svojí lhůtu

Chtěli byste být spisovateli, ale zatím jste nedokončili ani první kapitolu? Sepište si všechny věci, kterých potřebujete dosáhnout a dejte jim pevný termín. Každé vaše přání v životě si načasujte a pracujte na něm, jinak se nikdy nikam neposunete. Pokud je vaším přáním začít cvičit, tak na nic nečekejte a začněte okamžitě. Chcete přestat kouřit? Jednejte stejně. Pokud se naučíte takto pracovat na přáních, brzy zjistíte, že ani velké sny nejsou žádnou překážkou, jen jim dejte pevnou lhůtu, čas totiž na nikoho nečeká a jestli se chcete v životě dočkat všech vysněných přání, začněte pracovat právě teď.

2. Krok za krokem k úspěchu

Aby se každý z vašich snů splnil, tak si sepište ke každému z nich počet jednotlivých kroků, které je zapotřebí udělat proto, abyste toho snu dosáhli. Chcete ušetřit sto tisíc? Tak si sepište postupný plán, abyste nejprve zjistili, co je potřeba udělat proto, aby se tomu tak skutečně stalo. Bez tohoto systému jednotlivá přání nerealizujete, ale sním budete vědět vždy co a jak.

3. Obklopte se dříči

Obklopte se pracovitými a schopnými lidmi, kteří se vám stanou inspirací a se kterými se k vašemu snu dostanete nesrovnatelně rychleji. Snílci vás nikdy nikam neposunou, neztrácejte s nimi zbytečně čas, ti přemýšlí jen nad svými plány. Pokud se obklopíte schopnými lidmi ve vlastní firmě, vytvoříte tak nejsilnější zbraň k úspěchu.

4. Nedělejte věci, které nefungují

Pokud o něčem sníte, ale vaše dosavadní činnost nepřináší výsledky, tak ji nedělejte. Přehodnoťte váš postup a teprve následně ve vaší práci pokračujte. Pokud budete opakovat stále stejné chyby, nikdy se nikam nedostanete. Cílem je soustředit se na užitečné věci, které vás posouvají dopředu.

5. Dotáhněte to do konce

Naučte se všechny věci dotáhnout až do konce a to nejenom v práci, ale i v životě. Pokaždé, když něco načnete a nedokončíte, tak se jen zbytečně připravujete o čas. Pokud jste načali školu, tak ji dokončete, pokud jste začali s projektem, tak ho dodělejte. Když se naučíte dokončovat všechno s čím začnete, tak pro vás nebude problém začít a dokončit všechno, na co se zaměříte.

6. Předpokládejte, že některé věci vás budou stát více

Vysnít si něco je snadné a možná, že už jste vymysleli i kroky, jak se ke svému snu dostat. Možná ale budete překvapení, když vaše kroky nepůjdou podle představ. Možná vám zaberou více času i peněz, než jste předpokládali. Vždy počítejte s určitou tolerancí a s možností, že pro vás bude nějaký krok těžší. Nedopusťte ale, abyste se svého snu zbavili a zametli ho pod koberec, vaše sny budou vaším zdrojem inspirace, fantazie a prostředků, jak dosáhnout všeho, po čem toužíte.

Další články
Podnikání

Jak se průšvih může proměnit v podnikatelský úspěch I.

New Coke aneb jak vydělat na chybném rozhodnutí
Článek
Podnikání

Jak se průšvih může proměnit v podnikatelský úspěch II.

Příběh křídel
Článek
Podnikání

10 důvodů, proč se oženit s prací

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.