Sekce: Podnikání

5 aplikací, které nahradí vaši sekretářku

Datum: 22. 09. 2014 15.00 / Autor: Pavel Ungr
Zaměstnávat osobní asistentku nebo asistenta má jistě něco do sebe, ale žijeme v době chytrých telefonů a tabletů, které rovněž dokáží skvěle organizovat veškerý váš čas, tak proč toho nevyužít?

Nejedna šikovná aplikace nainstalovaná v chytrém zařízení (nejen) podnikatelům může pomoct udržet si přehled o tom, co je každý jednotlivý pracovní den čeká, ale především jim umožní více se soustředit na to, co umí nejlépe, na byznys. Monty pro vás proto vybral 5 nejlepších aplikací, které umí řídit respektive šetřit váš čas.

Evernote

Chytrý pomocník, který vám připomene vše, co je ve vašem nabitém dni podstatné. Někdy se této aplikaci přezdívá "osobní wikipedie". Proč? Evernote vám totiž umožňuje tvořit poznámky, vytvářet seznamy úkolů, skenovat vizitky, nahrávat hlasové upomínky nebo může být i "místem", v němž máte přehledně uspořádané veškeré podklady, se kterými pracujete - například materiály k projektům nebo informace, jež vám připadají užitečné. Pro podnikatele, který má každý den několik obchodních schůzek, seminářů nebo konferencí je Evernote zkrátka výborný způsob, jak může mít i mimo kancelář dokonalý přehled o svém čase. 

Dropbox

Dropbox je velice známá aplikace, kterou již používá velký počet uživatelů. Umožňuje nám bezplatně "házet na jednu hromadu" všechny naše fotky, soubory nebo videa a velice snadno je sdílet. Kouzlo této aplikace spočívá v tom, že díky ní máme všechny naše soubory na jednom místě a zároveň na všech zařízeních, na kterých máme Dropbox nainstalovaný. To je přesně to, co ocení i podnikatelé, kteří se tak mohou kdykoliv a kdekoliv dostat ke svým důležitým souborům. Nemusejí tak například volat do kanceláře s tím, aby mu asistentka poslala na e-mail požadovanou prezentaci, jež má v notebooku, protože ji již má na Dropboxu. To šetří čas i peníze.

My Scans  

My Scans je jedna z nejlepších aplikací, která dokáže z vašeho chytrého zařízení udělat přenosný scaner dokumentů. Umožní vám ale například také uchovat vaše geniální myšlenky, které napíšete na zadní stranu ubrousku nebo běžné zápisy z tabule, jenž chcete archivovat. Zkrátka vše, co by se vám mohlo "vykouřit" z paměti a přitom vy byste si to v ní rádi uchovali. Jak to funguje? Úplně jednoduše, stačí vyfotit konkrétní dokument, fakturu, vizitku, účet nebo třeba nějakou poznámku a snímek uložit. Aplikace se o zbytek postará sama - detekuje rozměr a hrany dokumentu a převede fotografii do formátu PDF.

UberConference

Většina začínajících podnikatelů disponuje pouze omezeným rozpočtem, který jim jednoduše nedovoluje ze zahraničních cest volat svým kolegům do domácí pobočky každý den. UberConference jim ale může pomoct, jedná se totiž o jeden z nejvýhodnějších způsobů, jak například ze zámoří vytvořit konferenční hovor, aniž by vás to něco stálo. Bezplatně můžete takto hovořit až se čtyřmi vašimi kolegy, ale pokud propojíte své veškeré účty na sociálních sítích, můžete se dostat až na 17. To není špatný obchod, že?

TripIt

Podnikatelé a byznysmeni velice často cestují, a protože jejich čas je velice cenný, potřebují mít každou cestu velice dobře naplánovanou. To je přesně práce pro Triplt, který uživatelům navíc umožňuje mít všechno, co budou při cestě (nejen) za obchodní schůzkou potřebovat, na jednom místě. Už s sebou nebudete vozit hromadu papírů a v průběhu cesty navíc můžete mít přehled o různých rezervacích - například v hotelech. Velice užitečná aplikace pro každého cestovatele, který si váží svého času. 

 

Další články
Podnikání

Jak vytvořit aplikaci, když o programování nemáte ani páru

Klíč je v lidech
Článek
Podnikání

Makléři zbyteční a údržbáři k nezaplacení? Podívejte se, zda právě vaši práci nahradí robot!

Nové technologie s námi i proti nám
Článek
Podnikání

Svoji první aplikaci prodal za 54 milionů dolarů. Ale odpočívat se nechystá!

Zdánlivě jednoduchý nápad mladíkovi otevřel dveře do světa podnikání
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.