Sekce: Podnikání

Ať se překážky stanou vaší závislostí!

Datum: 07. 09. 2014 14.17 / Autor: Luboš Dědič
Všechno se staví proti vám? Problémy se množí? Připadáte si, že se to děje snad jen vám? Že si snad nějaká vyšší síla řekla, jak vás bude jen soustavně ničit? Začínáte se litovat? Nic vám nevychází? Vaše cíle jsou pořád někde v dálce - nedosažitelné? Vzdá

Nikdy se z nás nestane úspěšná osoba, pokud nezažijeme prohry a porážky, protože nikdy nepoznáme, jaké to je, být na dně, vstát a zvítězit. Bylo by to až školácky jednoduché, kdyby všechno vycházelo. Překážky tu jsou od toho, aby se nás ptaly na to, zdali SKUTEČNĚ chceme dosáhnout svých snů a zdali to nejsou jen řeči ve větru, abychom někomu něco dokázali.

Je jen na každém jednom z nás, jakou odpověď svým překážkám dáme. Každý problém, který se v naší cestě za sny objeví je přímo úměrný výši cíle, který jsme si stanovili. Je to naprosto normální a zaleknout se každého takového problému znamená, že jsme se zalekli velikosti vlastního snu.

"Každý den udělejte jednu věc, ze které máte strach." Eleanor Roosevelt

Vtip je v tom, že žádný sen není dost veliký, pokud ho opravdu chceme dosáhnout. Žádná vytyčená vlajka nikdy nebude dost daleko, abychom k ní nemohli dojít, pokud tomu budeme opravdu věřit. Negativní reakce na problémy nám přinesou akorát víc starostí.

Jde jen o znásilnění vlastních myšlenek a pak už nebude nikdy žádná překážka dost velká na to, aby nás zbrzdila. Ba naopak, překážky se stanou naší závislostí, protože jen díky nim určujeme, čeho jsme schopní a za jaké hranice jsme schopni jít, abychom dosáhli toho, čeho chceme.

Další články
Podnikání

7 rad, jak najít toho pravého mentora

Článek
Podnikání

6 zásadních chyb, kterými si ničíte kariéru

Článek
Podnikání

Kam míří vaše pozornost, tam jde i váš život

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.