Sekce: Podnikání

Jak bude vypadat naše budoucnost a proč bude skvělá?

MontyRich září 2017
Datum: 25. 07. 2017 19.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Umělá inteligence, nanotechnologie, převratné startupy… a do toho všeho velké společenské změny, které předpovídá vizionář Karel Janeček. Zářijový MontyRich je “must have” pro všechny, kdo chtějí držet krok s dobou.

Excentrik. Matematik. Kreativec. Miliardář. Společenský reformátor. Gymnasta a oddaný bojovník za lepší zítřky. Karel Janeček je vším, jen ne nudným boháčem, který tráví dlouhé měsíce na jachtách. „Moje práce je velká výzva s tou nejvyšší ambicí: Inspirovat a pomoci lidské společnosti k revolučním změnám a dosažení nového stupně evoluce života.“

Více se dočtete ve velkém titulním rozhovoru.



V České republice jsme už v roce 2005 patentovali stroj na průmyslovou výrobu nanovláken, přenesli jsme jako první nanovlákno z laboratoře do výrobku pro běžné používání. „Máme velkou šanci vrátit se mezi průmyslové lídry, kam jsme kdysi v dobách Bati patřili,” říká Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Ještě větší změny však může přinést umělá inteligence. A také z Česka! V GoodAI pracují na něčem, co nám pomůže zvládat úkoly, na které již stačit nebudeme. „Rizika tu jsou, ale věřím ve světlou budoucnost,“ tvrdí nejvýše postavená žena v českém AI klenotu, Olga Afanasjeva. Jak se na "general AI" pracuje a jaké změny nás čekají, pokud se ji podaří vytvořit?

V zářijovém MontyRich se dále dozvíte o nejpoužívanějších marketingových tricích, zjistíte vše potřebné o investicích do biotechnologií, nebo si naplánujete výlet díky speciálnímu cestovatelskému tématu. Mimo to vás také čeká rozhovor s venture kapitálovým investorem přímo ze Silicon Valley.

Musíme ještě něco dodávat?

Další články
Byznys

Karel Janeček: Máme v Česku výjimečné mozky, ubíjí nás ale negativismus

Článek
Podnikání

Postřehy z Web Summitu v Dublinu. Jaká bude budoucnost?

Článek
Podnikání

Pražská galerie DOX plánuje expanzi za sto milionů

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.