Sekce: Podnikání

Tato firma vám ušije perfektní košili na míru, aniž byste kdy museli navštívit její pobočku

Datum: 25. 07. 2017 16.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Často čteme o tom, jak data mění svět. U personalizované reklamy však jejich možnosti zdaleka nekončí. Rozvoj jejich zpracování způsobuje otřesy i v oděvním průmyslu.

Online se dnes nakupuje dovolená, jídlo i automobily. Není proto překvapením, že lze stejným způsobem nakupovat i kustomizované oblečení. Kdo chce perfektně padnoucí košili, nemusí dnes trávit čas návštěvou krejčího. Vaší košili vám ušije firma z New Yorku, aniž byste se museli vzdálit od svého počítače. Jak?

Proper Cloth využívá chytré zpracování dat nazvané “Smart Size”. Začnete tím, že na stránkách vyplníte jedenáct údajů o vaší osobě. Ty zahrnují základní údaje jako výšku, hmotnost či běžnou konfekční velikost, ale také otázky, zda svou košili nosíte zastrčenou nebo jaký preferujete střih. 

Následně se pustíte do designu. Firma nabízí spoustu možností, a proto si můžete svou košili doslova sestavit jako lego. Od stylu límečku přes náprsní kapsu až po knoflíky a monogram. Následně již stačí dokončit objednávku.

Módní startup myslí i na situaci, když data selžou. Pakliže vám první košile nebude perfektně sedět, popíšete svůj problém a firma vám ji zdarma upraví.

Ve vzorovém příkladu jsme si sestavili košili za 85 dolarů. Dalších 15 dolarů stojí poštovné do Česka. Výsledná cena tedy není o nic vyšší, než za kolik vám košili ušijí klasickým způsobem u nás.

Zda je produkt horší nebo lepší než od místních krejčovských salonů, nejsme schopni říct. Pro lidi, kteří dbají na svůj oděv a mají rádi nové technologie, může být ProperCloth zajímavou alternativou. Není pochyb o tom, že prodej kustomizovaných produktů, bez nutnosti vidět svého zákazníka osobně, dnes může fungovat. A potenciál rozhodně neleží pouze v košilích...

Další články
Lifestyle

Podle jakých pravidel vybírat ty správné košile?

Článek
Lifestyle

Button-down košile: Jak je nosit?

Článek
Lifestyle

Co si kam obléct? Toto je návod, jak rozšifrovat nejčastější typy dress code

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.