Sekce: Podnikání

Jak se svým byznysem uspět v Africe?

Lákadla i rizika černého kontinentu
Datum: 17. 07. 2017 11.00 / Autor: Roman Peterka
Kontinent s nejrychleji rostoucí populací, která už dnes přesahuje hranici jedné miliardy (1,2 miliardy). A také s rostoucím potenciálem pro byznys. Kdo chce ale dělat byznys v Africe, musí se připravit na velké dobrodružství.
Podnikání v Africe ovlivňuje celá řada rizik. Zároveň ale představuje možnost začít dobývat nové, rychle rostoucí trhy – v prvním desetiletí 21. století patřila šestice afrických zemí mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky světa. Navíc jsou tu předpoklady k ještě většímu růstu v budoucnosti. Afrika se tak může stát kontinentem budoucnosti, přestože je stále nejchudším kontinentem světa – subsaharská neboli černá Afrika (tedy africký kontinent bez severní části, jež je považována spíše za součást arabského světa) představuje pouhé půl procento světové ekonomiky.

Česká republika má navíc v Africe dobré jméno – mimo jiné i díky tomu, že nemá koloniální minulost. Jen na dobré jméno se ale v Africe spoléhat nelze. Při podnikání v Africe je nutné připravit se na to, že se tu musí počítat s mnoha riziky. „Politická nestabilita, válečné konflikty, nemožnost či nevůle zaplatit, korupce, tero…
Další články
Lifestyle

Získejte nadhled nad svým byznysem

Aneb proč byste měli každý měsíc na pár dní někam zmizet a jen přemýšlet
Článek
Podnikání

16 vět, které nikdy neříkejte svým klientům

Zjistěte, jaké fráze vás zaručeně potopí v očích zákazníků
Článek
Podnikání

Nakrm lidi a vydělávej aneb jak si otevřít bistro?

Gastro stále táhne
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.