Sekce: Podnikání

Tip na podnikání z tropického ráje: Mauricius jako byznysová příležitost

Datum: 10. 07. 2017 11.00 / Autor: Roman Peterka
Mauricius není jen lákavým cílem pro turisty. Podnikatele z celého světa láká jeho statut daňového ráje, nemusí být ale jen adresou pro papírové „zaparkování“ firmy kvůli daňovým pobídkám. Může se stát také bezpečnou základnou pro dobývání (nejen) afrického trhu.
Geograficky je Mauricius považován za součást subsaharské Afriky, byť ho od afrického kontinentu dělí nějakých 2000 kilometrů. Na rozdíl od ní může ale nabídnout jistotu stabilního politického a právního systému, což se v Africe jen tak nevidí. Ve světovém žebříčku konkurenceschopnosti zemí Global Competitiveness Report, který každý rok sestavuje Světové ekonomické fórum, zaujímá aktuálně 46. místo ze 140 hodnocených zemí a dlouhodobě je tak nejlépe hodnocenou zemí subsaharské Afriky. Žebříček porovnává země podle takových faktorů, jako je vzdělání, zdravotnictví, efektivita pracovního trhu, technologická připravenost, inovace, velikost trhu, makroekonomické prostředí, transparentnost a výkonnost vlády apod.

„V rámci subsaharské Afriky si vedeme velice dobře i v dalších mezinárodních srovnávacích žebříčcích – jsme číslo 1 v Africe z hlediska indexu ekonomické svobody (tady je Mauricius i …
Další články
Podnikání

Příležitost pod palmami? Založit firmu na Mauriciu je pro cizince snadné

Článek
Podnikání

Podnikání s drinkem v ruce. Co vědět, než si otevřete bar? (1.)

Pojďme k základům
Článek
Podnikání

Mládí vpřed! Toto jsou výhody a nevýhody studentského podnikání

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.