Sekce: Podnikání

Čím láká korporát mladé lidi? Tím, co vám startup nenabídne

Sociální jistoty a dovolená v Jugoslávii
Datum: 10. 05. 2017 15.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Jeden by dnes skoro nabyl dojmu, že všichni mladí, nadějní a bystří lidé dali nadobro sbohem velkým korporacím. Pevně stanovená pracovní doba, kanceláře bez zvířat a několik vrstev managementu není přece nic, co by mladé lidi lákalo… nebo?

Nedávno jsem se účastnil náborové akce nejmenované konzultační společnosti. Tisíce zaměstnanců ve více než sto zemích po celém světě. Její česká pobočka nijak překvapivě trpí nedostatkem lidí, zejména těch nově nastupujících – absolventů. Snaží se je lákat mnoha způsoby. V tomto případě firma zvolila jakési seznamovací odpoledne. Welcome drink, raut, popis práce jednotlivých oddělení a prohlídka rozsáhlých kanceláří, kterou vedl všem dobře známý stand-up komik. Na konci všichni dostali obuv s logem firmy. Snaha se tedy cení!

Není to však tak, že by se velké firmy musely tímto způsobem vnucovat. Zdaleka ne všichni absolventi si totiž usmysleli, že půjdou pracovat do nějakého startupu. Na této akci jsem potkal zástupy (nižší stovky) studentů a čerstvých absolventů, kteří v takto velké firmě buď pracují, nebo to mají v plánu. Co je láká?

Nemusí umět vše

Velké firmy si na rozdíl od startup…

Další články
Podnikání

Chceme lidi především inspirovat a přiblížit jim startupovou komunitu, říká organizátor Startup Festivalu

Článek
Podnikání

5 užitečných rad pro mladé podnikatele

Článek
Podnikání

Mladé internetové milionáře spojuje zejména odvaha být sám sebou a fenomén YouTube

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.