Sekce: Podnikání

Jak rozjet vlastní byznys, zatímco máte jiné zaměstnání?

4 tipy, jak takovou situaci zvládnout
Datum: 08. 04. 2017 14.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Mnoho lidí sní o podnikání, ale bojí se opustit své jisté místo. Začít podnikat se ovšem dá i v kombinací s denní prací. Jak? Přečtěte si následující tipy.

1. Ujasněte si, proč přesně chcete podnikat

Být schopen si vyjasnit ono PROČ je ten nejdůležitější první krok. Může to být šéf, který vás rozčiluje, či touha po finanční nezávislosti, časové svobodě, kreativní tvorbě nebo prostě chcete pomáhat ostatním. Ať už je váš důvod jakýkoli, definovat jej je zcela zásadní. Jakmile totiž budete zažívat těžké časy (a že jich nebude málo), bude právě váš prvotní motiv motorem, který vás udrží soustředěné a oddané svému snu.

2. Vytvořte si jasnou vizi svého byznysu

Neustále promýšlejte, čeho chcete ve svém podnikání dosáhnout. V práci si ve volných chvílích tyto myšlenky zapisujte. Buďte při tom velmi konkrétní. Detailně popište, kdo bude váš cílový zákazník a jak upoutáte jeho pozornost. Stanovte si, kolik peněz plánujete měsíčně vygenerovat a odkud. Rozmyslete se o náplni svého dne v roli šéfa – co všechno budete dělat a jak bude vypadat váš časový rozvrh. Tuto vizi si minimálně dvakrát denně čtěte. Touto cestou zůstanete soustředění a překonáte případné negativní vlivy, které vyvstanou.

3. Naučte se učit

Vyhledávejte a učte se vše, co vám může v začátcích potenciálně pomoci. Ideální jsou přednášky či konference úspěšných podnikatelů. Ty z velké části probíhají v odpoledních či večerních hodinách, čili se minou s vaší prací. Informace a kontakty, jež jsou na takových akcích k mání, mají nevyčíslitelnou hodnotu. Naopak v ranních hodinách můžete při cestě do zaměstnání například poslouchat podcasty, které jste si nahráli do telefonu. Při takto svědomitém způsobu učení vůbec nevadí, že mu nemůžete věnovat celý den.

4. Nezanevřete na své zaměstnání

Mějte snahu najít každý den na své práci něco pozitivního. Nezáleží na tom, zda jsou to sympatičtí kolegové, příjemná židle, nebo dobrá káva v místní jídelně. Smysl je najít v tom dobré věci. Pakliže totiž chodíte do práce naštvaní, těžko se ve volných chvílích můžete plně soustředit na své byznysové plány. Negativní myšlenky mají ohromnou schopnost vysávat energii.

Další články
Lifestyle

František Křeček a Lukáš Štěpánský: Zkušenosti na Amazonu nám pomohly rozjet vlastní podnikání

Dnes rozjíždí vlastní e-shop s originálními koženými opasky
Článek
Podnikání

Chcete rozjet byznys, ale nechce se vám léta pracně budovat značku?

Jak úspěšně podnikat pod hlavičkou známé značky
Článek
Podnikání

Chcete rozjet byznys v Polsku? Připravte se na smlouvání zákazníků a geograficky roztříštěný trh

Rozhovor s Karolínou Topolovou, šéfkou největší české sítě autobazarů, o dobývání polského trhu
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.