Sekce: Podnikání

Jak dva mladíci odešli ze školy, aby se stali světovou špičkou na poli mobilních aplikací

Když si jdete za svým
Datum: 06. 08. 2017 13.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Živoucí důkaz toho, že pro podnikání v určitém segmentu nemusíte být nutně z oboru.

Jména Mark McDonald a Josiah Humphrey jsou vám zřejmě neznámá. Tato dvojice ovšem založila a stále řídí společnost pro vývoj aplikací – Appster. Ta je na dobré cestě překonat sto milionů dolarů v příjmech, tedy více než dvě miliardy korun. Appster působí na třech kontinentech a zaměstnává 400 lidí. Na nedostudované mladíky, kteří začínali od píky a bez investorských peněz, vskutku solidní výsledek. 

Níže naleznete čtyři tipy, které pomohly zakladatelské dvojici Appsteru.

Mějte vysoké ambice

Neuměli programovat, ale přesto si řekli, že se stanou největším a nejvíce inovativním developerským hubem na světě. A protože dokázali delegovat a složit skvělý tým, tak jsou na dobré cestě. „Nejvíce talentovaní lidé chtějí pracovat pro firmy, které se snaží dělat skvělé věci,” uvedl Mark.

Zvykněte si na nepříjemné

Začátek podnikání znamená především vystoupení z komfortní zóny. Nic nebude jisté, jasné, ani v klidu. Občas vás něco vyděsí. Důležité je se připravit a od svého cíle neutéct. Jakmile si na to zvyknete, „… znamená to, že rostete, učíte se.” Bill Reichert, venture kapitálový investor a uznávaný mentor ze Silicon Valley, říká, že pokud se vám v rámci firmy pracuje pohodlně a bez stresu, nemakáte dostatečně rychle.

Tvrdě pracujte

Otřepaná fráze, která však v kontextu podnikatelské dvojice nabývá na smyslu. Mark i Josiah jsou toho názoru, že skutečně tvrdá práce předčí talent. „Rád o tom smýšlím takto – pokud někdo pracuje 40 hodin týdně a já 100, mohu teoreticky zvládnout za čtyři roky to, co normálně jinému zabere deset let.” vysvětlil Josiah na svém blogu. Připravte se také na to, že díky podnikatelským snahám můžete ztratit známé. Jestliže to se svým byznysem myslíte vážně, odmítání neustálých pozvánek na párty se stane nutností.

Nebojte se networkingu

Jak již bylo řečeno, ani jeden z mladíků neuměl programovat. V čem ale doslova vynikají, je schopnost zaujmout ty nejlepší lidi z oboru. A přesně to musí být vaší prioritou, od toho jste CEO. Inovátor Marvan Shamma říká, že skvělou aplikaci můžete vytvořit, aniž byste rozuměli jedinému řádku kódu. Trik je v tom umět lidi kolem sebe nadchnout a nebát se navazovat nové kontakty.

Další články
Podnikání

Změny na poli mobilních operátorů

Článek
Podnikání

Svoji první aplikaci prodal za 54 milionů dolarů. Ale odpočívat se nechystá!

Zdánlivě jednoduchý nápad mladíkovi otevřel dveře do světa podnikání
Článek
Podnikání

3 byznysové lekce od kluků, kteří vybudovali Slevomat, Heuréku nebo Dámejídlo

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.