Sekce: Podnikání

Nejbohatší muž Indie a myšlenky, kterými promlouvá k podnikatelům po celém světě

Datum: 10. 06. 2017 20.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Mukesh Ambani disponuje jměním přesahujícím 29 miliard dolarů. A tvrdí, že nikdy neuspějete na první pokus.

Nejbohatší Ind je hlavou holdingu Reliance Industries Limited (RIL), jenž je zapojen v celé řadě segmentů od ropy přes textilie až k telekomunikacím. Toto impérium začal před padesáti lety budovat Ambaniho otec, který svého syna od dětství učil zásadám úspěšného byznysu. Mukesh Ambani se daleko od otcových rad nikdy nevzdálil. 

Tvrdí, že ambice by nikdy neměly vypadnout ze slovníku podnikatele. Měly by však být realistické. “Musíte si uvědomit, že nemůžete dokázat vše.” Můžete si vzít inspiraci z Applu, ale raději nespoléhejte na to, že se stanete druhým Stevem Jobsem. Ambani také říká, že neexistuje nic jako úspěch přes noc. To, že děláte něco, co vás baví, neznamená, že budete úspěšní. “Buďte oddaní svému cíli… tvrdá práce nejde ničím nahradit.”

Ambaniho dům – luxus, který těžko hledá konkurenci

Tuto myšlenku dále rozvádí: “Jedna z nejdůležitějších věcí, které jsem se naučil, je navzdávat se. Pamatujte, že nikdy neuspějete na první pokus.” Zde je však nutné pokoušet se, jak již bylo zmíněno, o reálné cíle. Být spíše dobrodruhem, nikoli gamblerem.

A jak Ambani (ne)řeší PR? Nechává za sebe, respektive za celou RIL mluvit své výsledky. “Každý úspěšný, každý, kdo nějakým způsobem mění svět k lepšímu, o tom se bude mluvit.” Obdobným způsobem lze toto však řešit i v začátcích. Jestliže váš startup přináší pozitivní změnu, dříve či později o vás příslušná média budou informovat.

“Byznys, jehož účelem je pouze vydělávat peníze, nestojí za námahu.”

Další články
Podnikání

Čeští vinaři sbírají úspěchy po celém světě

Článek
Podnikání

Komunální techniku firmy LASKI najdete po celém světě

Článek
Podnikání

Nejbohatší rodinný klan na světě: Cargill – MacMillan a jejich zemědělské impérium

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.