Sekce: Podnikání

S novým rokem nové zaměstnání. Toto je 5 důvodů, proč si najít práci ve startupu

Datum: 05. 01. 2017 21.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Buzzword, životní styl nebo bublina? Ať už máte názor na mladé rychle rostoucí firmy jakýkoli, měli byste zkusit v nějaké pracovat.

Zásadní je, co umíte

V korporacích je běžnou praxí, že jste povýšeni pouze v případě, když se vedení líbíte. Osobní vazby se zde mnohem více projevují na pracovní úrovni. Když vás někdo zkrátka má (či nemá) rád, je cesta vzhůru (nebo naopak) mnohem snazší.

Ve startupu, kde obecně vládne spíše přátelská atmosféra, jste stále posuzování na základě toho, co umíte. Jenom to, že si šéfem tykáte a chodíte společně na pivo, vás výše nedostane.

Zjistíte svou tržní hodnotu

Možná to některé z vás překvapí, ale jako profesionál máte velkou šanci, že si ve startupu přijdete na značně lepší peníze. Pro tyto projekty jsou schopní lidé tou nejcennější komoditou, a proto jsou adekvátně zaplaceni. Startupy nemohou spoléhat na zahraniční mateřskou společnost, ani na slavné jméno. Musí jít s kůži na trh a ukázat, co umí. 

Flexibilní kancelář

Velká část startupů, na rozdíl od korporací, nevyžaduje vaši denní fyzickou přítomnost. Často vám k práci stačí pouze notebook a připojení k internetu. 

Toto má však i stinné stránky – startupisté takto často pracují o dovolených nebo svátcích. 

Vytváření budoucnosti

Startupy pracují s novými myšlenkami a metodami. Jsou považovány za jakési firmy zítřka a průkopníky. Skrze pozici ve velké bance pracujete maximálně na zlepšení budoucnosti svých šéfů. Prací ve finančním startupu, jakým je například české Twisto, pracujete na budoucnosti plateb.

Bez slepých pokynů

“Potřebujeme XY. Jak se k tomu dostaneš, je tvoje věc.” Podobný přístup je známý většině startupů. Hlavní je výsledek, přičemž postup práce je ryze na vás. A řekněme si na rovinu… komu se takový přístup nelíbí?

Další články
Podnikání

10 důvodů, proč se oženit s prací

Článek
Podnikání

Toto je 5 nejčastějších chyb mladých lídrů a CEOs startupů

Článek
Podnikání

O zaměstnání je zájem, o práci ne

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.