Sekce: Podnikání

Tony Robbins: Soustřeďte se na cíl, nikoli na své obavy

Datum: 04. 01. 2017 20.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Tony Robbins je skutečným profesionálem ve svém oboru a pomáhá extrémně bohatým a vlivným lidem po celém světě. Níže vám proto přinášíme jeho několik byznysových zásad.

1) První krokem k finančnímu úspěchu je víra, že úspěšnými být můžete

Že je správný mindset důležitý, vám potvrdí každý, kdo v podnikání uspěl. Berte byznys jako hru, kterou je možné se naučit, a dokonce vyhrát. A když si večer listujete katalogem nejbohatších lidí planety, vzpomeňte, že každý nějak začínal.

2) Investování: nečekejte na velký kapitál

Podle Robbinse je problémem mnoha potenciálních investorů čekání, až budou mít dostatečnou sumu. Málokdo si uvědomuje sílu zhodnocení. Z deseti tisíc bude patnáct, z patnácti padesát a tak dále. Skvělé investice nejsou podmíněny milionovým kapitálem, ale dobrými znalostmi a instinktem.

3) Pomáhejte ostatním

“Můžete zbohatnout tím, že někoho podvedete. Pokud však chcete bohatí zůstat, musíte lidem neustále pomáhat.” Velcí podnikatelé vědí, jak důležité je dávat. Ať už charitě, nebo těm, kteří přichází s žádostí o radu. 

4) Nemyslete pouze na sebe

Robbins uvádí příklad veřejného vystupování. Mluvíte před plnou halou? Nemyslete na to, jak nervózní jste. Myslete na to, co chtějí v publiku slyšet, s jakým očekáváním přišli a co si mají z přednášky odnést. To samé platí v případě startupového pitchování. Vzbuďte v investorech dojem, že prodělají, pokud vás nezafinancují. Nesnažte se je dostat na vaši stranu vyprávěním o svém stresu.

5) Zůstaňte hladoví

Tony Robbins pracuje jako coach mimo jiné i pro Richarda Bransona. Co u něj vyzdvihuje nejvíce? Že nikdy neztrácí apetit. Apetit na rozvíjení byznysu, ale i na dávání potřebným. Tento drive je prý mnohem důležitejší než inteligence. “Nic na světě nedokáže zastavit toho, kdo je dostatečně hladový.”

Další články
Podnikání

Nekončící turbulence v Číně - jsou obavy na místě?

Článek
Podnikání

Výrobcům hudebních nástrojů zní libé tóny zvláště z Číny

Článek
Podnikání

Situace vážná, tragická zřejmě nikoli

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.