Sekce: Podnikání

Jim Rogers: Zapomeňte na diverzifikaci! Raději sledujte svůj košík

Datum: 27. 12. 2016 12.00 / Autor: Jan Železný
Spolu s Georgem Sorosem založil jeden z nejúspěšnějších investičních fondů všech dob. Ve finančních kruzích je znám jako obhájce investování do komodit a hlasitý propagátor dynamicky se rozvíjejících asijských trhů. Nyní se pustil do boje s všeobecně rozšířenou představou o diverzifikaci jako nejjistějším prostředku ochrany portfolií. Zlatá vejce dle něj patří do jednoho koše, chce-li člověk opravdu zbohatnout. Je ovšem potřeba ho neustále hlídat.

Sedíte nad výsledky svého investičního portfolia a zmítá vámi nespokojenost? Říkáte si, že by pro příště bylo lepší své drahocenné prostředky rozdělit do více tříd aktiv a lépe je tak ochránit před nevypočitatelností světových trhů? Pak si raději vše ještě jednou pořádně promyslete! Základní poučka z většiny knih o investování o diverzifikaci jako užitečné pojistce před špatnými časy totiž může být mylná. Zvláště pokud na své činnosti plánujete opravdu pohádkově zbohatnout.

Alespoň si to myslí investorská legenda Jim Rogers, jenž svým tvrzením vzbudil mnoho vášní. Přestože tento prošedivělý zavalitý muž a známý milovník barevných kšand rozhodně nepatří mezi postavy, jež by se v českých luzích a hájích těšily výrazné známosti a oblibě, jeho vliv ve světě je obrovský. Byl to totiž právě on, kdo v 70. letech založil spolu s Georgem Sorosem investiční fond Quantum Fund, kt…

Další články
Podnikání

O 14 miliard více ve státní kase? S prognózami raději ještě vydržme!

Článek
Podnikání

Chcete uspět? Zapomeňte na okolí!

Článek
Podnikání

Chcete zazářit znalostí jazyka? Na angličtinu zapomeňte!

Kolik jazyků ovládáš, tolikrát jsi člověkem… nebo ne?
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.