Sekce: Podnikání

Do postele bez notebooku aneb 5 tipů, jak efektivně zvýšit kvalitu svého spánku

Datum: 23. 02. 2017 21.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Většina zdatných podnikatelů potvrdí, že bez odpočinku se dlouhodobě fungovat nedá. Jak si tedy dopřát kvalitní a zdravý spánek?

1. Žádný počítač

V ideálním případě také žádný mobil. Oněch 5 minut, které jste si stanovili na poslední prozkoumání sociálních sítí, se promění v dvě hodiny zbytečného scrollování. Tato energie vám (a zejména vašim těžkým očním víčkům) bude další den chybět.

2. Cvičení

Mezi fyzickou aktivitou během dne a dobrým spánkem v noci je přímá úměra. Pokud skutečně nenajdete 45 minut na návštěvu fitness centra, ani nechodíte na večerní fotbálek s přáteli, cvičte v práci. Kliky, dřepy a prkno (plank) zvládnete opravdu i v kanceláři.

O tom, jak je cvičení důležité pro byznys, jsme psali zde

3. Relax

Patnáct minut předtím, než ulehnete do postele, si odpočiňte. Někomu vyhovuje meditace nebo jóga, jiný se uvolní v křesle za zvuků jazzové hudby. Při tomto odpočinku se snažte dbát důraz na správné dychání. Stres, který jste získali behěm dne, by měl postupně vyprchat.

4. Denní světlo

Nejen klasiká, ale take oční hygiena je důležitá. Strávit celý den v kancelářích s umělým osvětlením, zatímco nespustíte oči ze svého počítače, je pro vaše tělo velmi náročné. Jestli na pracovišti možnosti denního světla nejsou, využijte například pauzu na oběd. A znovu platí - nekoukejte při ní do svého telefonu.

5. Méně kávy

Kofein narušuje váš spánek, protože zvyšuje produkci adrenalinu a brání vašemu mozku vytvářet látky potřebné ke spánku. V tělé se drží až 24 hodin, a proto si kávu, pokud ji musíte mít, dopřávejte v ranních hodinách.

Další články
Podnikání

7 tipů pro maximalizaci spánku

Článek
Podnikání

Dopravní podnik se vzepřel – chce kvalitu

Článek
Podnikání

Bojovnice za kvalitu Miloslava Pošvářová dostala padáka

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.