Sekce: Podnikání

Nejlepší byznysová příprava? Zapomeňte na analýzy a běžte maraton

Datum: 01. 01. 2017 07.00 / Autor: Zdravko Krstanov
Maraton a podnikání. Dvě zdánlivě zcela odlišné činnosti, které však mnohé spojuje. Právě maraton může být tou nejlepší věcí, jakou můžete pro zdárný start vlastního byznysu udělat. Proč?

1) Vytyčení cíle a plánování

Pokud se začnete chystat na maraton, nevyhnete se získávání nových informací. Budete muset znát vše – od vhodné obuvi až po správné dýchání při běhu. Pro váš cíl bude také nutné sestavit si jasný tréninkový plán (kolik hodin denně věnujete běhu a tak dále) Byznys je v tomto směru stejný. Vyžaduje neustále učení a vytyčování jasných cílů. To vše s daným časovým rozvrhem.

2) Opuštění komfortní zóny

Někdo se pro běh narodil, většina z nás však ne. Jestli zrovna nejste běhající nadšenci, bude pro vás maraton i samotná příprava na něj velice nevšední a možná nepříjemná. Vstávat brzy ráno v sychravý den a vydat se v běžeckých botách do ulic, představuje pro většinu lidí velký krok z komfortní zóny.

Dalo by se říci, že podnikání je o neustálém vystupování z této zóny. Navazování obchodních partnerství, prezentování před investory, “přemlouvání” prvních zákazníků… tyto činnosti nejsou vždy příjemné a málokdy probíhají podle představ. Nelze se jim však vyhnout. Úspěšní podnikatelé nezbohatli zavřením se v pohodlí svých domovů. Riskovali, dělali nepříjemné věci a šli s kůží na trh.

3) Obětování se

Málo spánku, málo času, problémy v osobním životě? Jen hrstka problémů, se kterými se v roli podnikatele nepochybně setkáte. Část z nich je vlastní také běžcům a bude vlastní i vám, pokud se pro maraton rozhodnete. Místo páteční barové procházky nasadíte správnou stravu a půjdete brzy spát, aby vaše tělo bylo připraveno na následující den tréninku.

Pro úspěšné uběhnutí maratonu nestačí slova. Pro založení fungujícího byznysu platí to samé.

Další články
Podnikání

Základy úspěchu podle Richarda Bransona: “Vypněte konečně televizi a běžte ven!”

Článek
Podnikání

Chcete uspět? Zapomeňte na okolí!

Článek
Podnikání

Chcete zazářit znalostí jazyka? Na angličtinu zapomeňte!

Kolik jazyků ovládáš, tolikrát jsi člověkem… nebo ne?
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.