Sekce: Podnikání

Geniální instinkt, skvěle načasované investice a věčný život? To je miliardář Peter Thiel

Datum: 08. 11. 2016 10.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Málokdo disponuje tak skvělou schopností rozpoznat nadějné projekty v počáteční fázi. Jedním z těchto nadaných a moudrých je Peter Thiel – člověk, který byl první vnějším investorem Facebooku. Jaký je jeho příběh a co vám může předat?

Deutsche-Amerikan

Peter Andreas Thiel se narodil 11. října 1967 ve Frankfurtu nad Mohanem. Evropské kultury si nicméně dlouho neužil, neb se rodina již rok po jeho narození přestěhovala do země neomezených možností. Thielův otec Klaus pracoval v několika velkých inženýrských firmách a časté stěhování bylo na denním pořádku. Nakonec zakotvili v kalifornském Foster City, v typickém americkém soutěživém prostředí. Thielova bystrost se projevovala od útlého věku – byl velice solidně hodnoceným šachovým hráčem, a to na celonárodní úrovni. Dokud nebyl na střední škole, měl od rodičů striktně zakázáno sledování televize.

Studoval filosofii dvacátého století na Stanfordu, kde v roce 1989 získal bakalářský titul. O tři roky později zde dokončil právnické studium. Zajímavostí je, že během studentských let založil školní noviny The Stanford Review, které se vydávají dodnes.

První rok po studiu strávil jak…

Další články
Podnikání

Geniální instinkt, skvěle načasované investice a věčný život? To je miliardář Peter Thiel

Článek
Podnikání

Recenze: Od nuly k jedničce

Úvahy o startupech aneb jak tvořit budoucnost
Článek
Podnikání

Snový deal: Jak za pár měsíců prodat firmu za 13 miliard korun

V oblasti autonomních aut je stále více živo
Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.