Sekce: Podnikání

Zdeněk Lepka: Úspěch může začít i od kopírky

Datum: 08. 11. 2016 09.30 / Autor: Zdravko Krstanov
Řídí jednoho z historicky nejstarších a současně největších burzovních obchodníků u nás. V BH Securities ale kdysi začínal jako řadový zaměstnanec. Milovník rudých Ferrari, příznivec zlata Zdeněk Lepka v hlavním rozhovoru listopadového MontyRich o zhodnocování peněz, náhodě i naivitě dnešních studentů.

Máme více než 25 let po revoluci. Kde se jako Češi z hlediska investování nacházíme?

Samozřejmě jsme se výrazně posunuli. Někdy v roce 1993 jsme s kapitálovými trhy začínali a celé to vzniklo díky kuponové privatizaci. Za tu dobu jsme prošli řadou změn a otřesů typu splasknutí internetové bubliny nebo hypoteční krize v letech 2008 - 2009. Upřímně nevím, zda je současný směr správný nebo ne, a to zejména kvůli regulacím, které dle mého názoru nejsou vždy ku prospěchu.

Jak jste se ke kapitálovým trhům dostal? Snil jste o takové kariéře?

O tom jsem skutečně nesnil (smích). V dětství jsem jako určitě každý malý kluk snil o tom, že budu řidičem kamionu nebo popelářem. Poprvé jsem se s kapitálovými trhy, potažmo s kuponovou privatizací setkal v Bratislavě, kde jsem studoval střední školu. V tamní finanční skupině jsem dostal brigádu, a když se poté otevírala pobočka v Praze, kde jsem shodou náhod po…

Další články
Podnikání

Začínal u kopírky a vařil kávu kolegům. Dnes řídí milionové finanční impérium

Článek
Podnikání

Listopadový MontyRich: Investiční STRATÉG Zdeněk Lepka a další skvělé byznysové čtení

Článek
Podnikání

Stáž „Tři na třetí“ s Klubem investorů

Článek

Chcete kvalitní informace ze světa byznysu?

Přidejte se k 7 tisícům investorů, podnikatelů či
obchodniků a začněte odebírat náš newsletter.